31 sierpnia premiery kart Nvidia

Wielkie odliczanie Nvidia

Na Twitterowym kanale Nvidia trwa tajemnicze odliczanie, wydaje się, że jest to związane z prezentacją nowych kart graficznych o architekturze Ampere.  Jeśli mamy rację to 31 sierpnia Nvidia zaprezentuje pierwsze karty z nowej serii, czyli nowe RTX-y prawdopodobnie z numeracją 30×0.

Krążące plotki wskazują na to, że Nvidia przedstawi trzy najmocniejsze modele serii 30×0. W niektóre plotki aż na trudno uwierzyć wynika z nich, że nowa karta o potencjalnej nazwie 3080 Ti będzie posiadać aż 24GB VRAM, czyli tyle, co Titan RTX, który kosztuje ok 12 tys. zł. Podobno w nowej generacji kart Nvidia nie poskąpi pamięci, bo mają wyjść wersje z 8,10,16, 20 i 24 GB VRAM. Mamy nadzieje, że te plotki okażą się prawdą, co się zapewne okaże 31 sierpnia. Martwić może tylko to, /jeżeli to prawda/ na ile wyceni Nvidia karty nowej generacji, jeżeli będą posiadać aż tyle pamięci.

Jedyne wyjście to trzymać kciuki za AMD, którego premiery nowych kart graficznych zbliżają się szybkim tempem i mogą stworzyć zdrową konkurencję dla Nvida, wpływając pozytywnie na ceny kart graficznych.

Dodaj komentarz

siedemnaście − 10 =