Inteligentna Lampka Nocna Mi Bedside Lamp 2

Lampka Nocna Mi Bedside Lamp 2 – test

 

Mi Bedside Lamp 2 firmy Xiaomi to gadżet, który wydawał mi się całkiem sensowny zakupem do sypialni. Jego aktualna cena w sklepie Xiaomi to 199 PLN jednak można kupić ten sam model lampki na Allegro za ok 139 zł z darmową przesyłką Smart. Nie wydaje się ta kwota zbyt wygórowaną ceną za możliwości, jakie oferuje Mi Bedside Lamp 2.

Lampką sterować można zaraz po wyjęciu z pudełka za pomocą panelu, który daje podstawowe możliwości w zakresie sterowania, czyli: włącz/wyłącz, jaśniej/ciemniej oraz sterowanie barwą światła w ograniczonym zakresie, do tego panel umożliwia reset do ustawień fabrycznych. Całą zabawę i pokazanie jej możliwości daje zainstalowanie aplikacji Yeelight i konfiguracji jej w sieci domowej. Po jej konfiguracji lampka otrzymuje „światowy zasięg”, czyli możesz nią sterować po przez Internet, więc nie musisz mieć w telefonie włączonego Wi-Fi a jedynie np. LTE żeby sterować Mi Bedside Lamp 2 będąc w domu czy też po zanim.

Aplikacja Yeelight jest częściowo spolszczona i bardzo łatwa w obsłudze. Ma od razu przygotowane rekomendowane programy dające różne nastroje/rodzaje oświetlenia/: Sunrise, Sunset, Night Mode, Birthday Party,Move, Dating Night, Home, Romance, Flash Notify oraz Candle Flicker. Oczywiście rekomendowane programy to tylko propozycje apki można samemu dobrać sobie własne parametry światła i stworzyć swój własny program. Regulacje, co do jasności światła, temperatury koloru czy też palety koloru są praktycznie ograniczone tylko zakresem parametrów, jaki lampka posiada. Jedynie, co mnie w niej zaskoczyło na minus to, że w żaden sposób nie udało mi się sparować lampki z telefonem za pomocą Bluetooth, który lampka posiada, jedynie konfiguracja jej po przez domową sieć Wi-Fi odbyła się bez problemu.

Drugi minus to lampka do czytania powinna być jednak trochę jaśniejsza 400 lumenów, jakie posiada to troszkę za mało, ale oczywiście da się przy niej czytać w miarę komfortowo jednak 500-600 lumenów wydaje się, że by było idealne dla niej. Co do wyglądu samej lampki to już kwestia gustu, ale mi nowoczesny design bardzo się podoba. Zamknięta bryła łatwa jest do utrzymania w czystości oraz zabezpiecza przed wpadaniem owadów w jej zakamarki.

Parametry Xiaomi Mi Bedside Lamp 2:

16 milionów kolorów z palety RGB

Regulowana jasność: 2 – 400 lm (lumenów)

Regulowana temperatura koloru: 1700K – 6500K

Żywotność: – 25 000 h

Moc znamionowa – 9 W

Bluetooth 4.2

Wi-Fi 2.4G 802.11 b/g/n

Wiele trybów świecenia: nocny, pobudki, zachodu słońca, imprez itd.

Sterowanie dotykowe

Sterowanie głosowe przez aplikację typu Google Assistant

Zdalne sterowanie przez aplikację

Kompatybilność: Android 4.4 i wyższy, iOS 9 i wyższy, Android 4.4 lub nowszy, OS 9.0 lub nowszy, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple HomeKit

 

Plusy:

Sterowanie dotykowe na panelu

Świetne możliwości konfiguracyjne w aplikacji

Paleta 16 milionów koloru

Regulowana temperatura barwowa

Atrakcyjna cena

Ładny designe /choć to kwestia gustu/

Minusy:

– Sterowanie dotykowe na panelu lampki ma ograniczone możliwości ustawienia barw.

– Mogłaby mieć trochę większą jasność ok 500-600 lumenów szczególnie, jako lampka nocna do czytania taka jasność by była odpowiedniejsza

– Nie udało mi się jej skonfigurować za pomocą Bluetooth

Yeelight

Yeelight

Dodaj komentarz

szesnaście − 12 =