Mi Mix Fold – Pierwszy składany smartfon od Xiaomi.

Mi Mix Fold

Xiaomi w końcu wypuściło swój pierwszy składany smartfon, który na nas zrobił bardzo pozytywne wrażenie.

Mi Mix Fold wydaje nam się na najbardziej przemyślany składak w porównaniu z konkurencją. Oczywiście mogli uczyć się na błędach pozostałych graczy w tym segmencie smartfonów, ale nie umniejsza to faktu, że wydaje się, że to najlepszy składany smartfon. 

Sercem Mi Mix Fold jest Qualcomm Snapdragon 888 wspierający oczywiście 5G, Xiaomi też nie pożałował pamięci, bo na pokładzie mamy jej 12GB / LPDDR5/ oraz 256 GB pamięci flash / UFS 3.1/. Ekran po rozłożeniu ma 8,01 cala /AMOLED Dolby Vision/ o rozdzielczości 2480 x 1860 i odświeżaniu 60 Hz. Co najbardziej wydaje się sensowne, ekran nie jest „popsuty” żadnym oczkiem kamery. Drugi zewnętrzny ekran to 6,52 cala, ekran AMOLED o rozdzielczości 2520 x 840 i odświeżaniu 90 Hz. Ten ekran posiada otwór na kamerkę do selfi.

Główny ekran posiada 4 głośniki opracowane z firmą Harman Kardon. Zawias składanego ekranu zintegrowany został z systemem chłodzenia i jest bardzo wytrzymały i ma być wstanie wytrzymać 200 000 złożeń.

Jednak największa innowacją w tym smartfonie jest przełomowa kamera posiadająca płynną soczewkę. Obiektyw tego typu może być jednocześnie teleobiektywem jak i obiektywem makro. Jak to działa w rzeczywistości i jaka jest, jakość zdjęć? Tego na pewno dowiemy się po pierwszych testach smartfonu. Cena jak za tak innowacyjny produkt również jest konkurencyjna, bo w Chinach wynosi ok 6 tys. PLN za wersję 12/256 GB, czyli jeżeli trafi na nasz rynek powinniśmy spodziewać się ceny ok 8 tys. PLN.

Dodaj komentarz

dwa × jeden =