Test głośnika XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Przenośne głośniki Bluetooth są popularne od lat, ponieważ są wygodne i kompaktowe oraz mają akceptowalną jakość dźwięku dla większości ludzi. Głośnik Xiaomi, który trafił do naszego biura jest dostępny w Polsce w cenie około 150-180 zł. Co ciekawe, kolor obudowy głośnika zdaje się wpływać na jego cenę: czarna wersja jest nieco droższa od wersji niebieskiej.

W pudełku z głośnikiem Xiaomi Mi Portable Bluetooth znajdował się również kabelek USB do ładowania jego akumulatora, który według producenta pozwala na korzystanie z głośnika przez 13 godzin przy 50% głośności. W pudełku była również instrukcja obsługi, ale niestety bez wersji w języku polskim. Oczywiście obsługa głośnika jest bardzo prosta i każdy sobie z nią poradzi bez instrukcji, ale na rynku polskim produkt taki powinien posiadać instrukcję w języku polskim.

XIAOMI Mi Portable Bluetooth jest wodoodporny i spełnia normę IPX7, więc przypadkowe zachlapanie wodą w łazience nie stanowi dla niego zagrożenia. Głośnik posiada również funkcję zestawu głośnomówiącego, która działa całkiem przyzwoicie.

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Ciekawą funkcją głośnika Xiaomi Mi Portable Bluetooth jest możliwość podłączenia dwóch głośników w konfiguracji stereo. Szkoda tylko, że autor recenzji nie miał dostępu do drugiego głośnika, ponieważ chętnie by przetestował taką konfigurację. Połączenie dwóch głośników w jeden zestaw grający jest bardzo proste, ponieważ do tego służy specjalny przycisk, który umożliwia sparowanie go z drugim urządzeniem. Głośnik jest dostosowany do użytkowania zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Moc głośnika Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker wynosi 16 W, więc w pokoju o powierzchni 20-30 m2 gra całkiem mocno, a dźwięk jest czysty nawet na swoim maksymalnym ustawieniu głośności. Jakość dźwięku głośnika wydaje się przewyższać ofertę konkurencji w tej kategorii produktów, a dodatkowo zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak parowanie stereo dwóch głośników i wodoodporność. Wydaje się, że głośnik ustanawia wyższą poprzeczkę dla głośników Bluetooth w tym przedziale cenowym.

Głośnik Xiaomi Mi Portable paruje się z urządzeniami poprzez moduł Bluetooth 5.0. Parowanie jest bardzo proste – wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk parowania, aby sparować głośnik z urządzeniem Bluetooth. Testy parowania głośnika z różnymi smartfonami przebiegły bezproblemowo, nawet z modelem Nexus 4, który już nie jest produkowany. Parowanie z przystawką Nvidia Shield TV Pro, która wcześniej miała problemy z nawiązywaniem połączenia z głośnikami JBL, również przebiegło bezproblemowo z produktem Xiaomi.

Podsumowanie

Głośnik Xiaomi Mi Portable Bluetooth Speaker oferuje zaskakująco dobrą jakość dźwięku w przystępnej cenie, a także długi czas działania. Opcja sparowania dwóch głośników w jeden zestaw stereo może zainteresować wielu użytkowników. To z pewnością jeden z najlepszych przenośnych głośników Bluetooth w tej cenie.

Ocena : 5

Nasza skala ocen od 1-6

Parametry:

Model: MDZ-36-DB

Wymiar: 21,3cm x 7,4cm x 7,4cm

Bluetooth w wersji 5.0

Głośniki wielkość: 2x 5,7 cm

Moc głośników: 2x8W

Zakres częstotliwości: 80Hz – 20Khz

Akumulator: Lithium-ion 3,7V 2600mAh

Czas grania: – 13 godzin na 50% głośności

Złącze AUX

Mikrofon

Złącze USB typu C

Dioda ładowania

6 przycisków sterowania

Głośniki występują w dwóch kolorach czarnym i niebieskim.

Dodaj komentarz

17 + 20 =