Test głośnika XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Przenośne głośniki Bluetooth od lat nie tracą na popularności, są wygodne, kompaktowe a do tego mają akceptowalną dla większości jakość dźwięku. Głośnik Xiaomi który trafił do naszej redakcji jest dostępny w Polsce w cenie ok 150-180 PLN. O dziwo wydaje się, że kolor obudowy ma wpływ na cenę głośnika w kolorze czarnym jest trochę droższy od wersji niebieskiej.

W pudełku oprócz głośnika znajdował się kabelek usb do ładowania jego akumulatora, który wg producenta ma umożliwić jego używanie przez 13 godzin przy 50% głośności. W pudełku była również instrukcja obsługi tu minus dla Xiaomi, bo bez wersji w języku polskim. Oczywiście obsługa jest bardzo prosta i bez instrukcji każdy sobie poradzi, ale produkt na rynek polski taką instrukcje powinien posiadać.

XIAOMI Mi Portable Bluetooth jest wodoodporny spełniający normę IPX7 wiec przypadkowe zachlapanie wodą w łazience nie jest dla niego groźne. Posiada również funkcję zestawu głośnomówiącego który sprawdza się całkiem przyzwoicie.

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker 16W

Ciekawą funkcją jest możliwość podłączenia dwóch głośników w konfiguracji stereo. Szkoda tylko że nie miałem dostępu do drugiego głośnika chętnie bym przetestował taką konfigurację. Połączenie dwóch głośników w jeden zestaw grający jest bardzo łatwe, bo służy do tego specjalny przycisk, który umożliwia sparowanie go z drugim urządzeniem. Głośnik jest dostosowany do użytkowania w pozycji poziomej jak i pionowej.

Moc Mi Portable Bluetooth Speaker wynosi 16W wiec w 20-30m pokoju gra całkiem mocno a dźwięk jest czysty nawet na swoim maksymalnym ustawieniu głośności. Wydaje się przewyższać jakością dźwięku oferowane przez konkurencję tego typu głośniki a do tego zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak parowanie stereo dwóch głośników i wodoodporność. Wydaje się, że wyznacza wyższą poprzeczkę dla głośników Bluetooth w tym przedziale cenowym.

Głośnik paruje się z urządzeniami poprzez moduł Bluetooth 5.0. Parowanie jest bardzo łatwe, aby sparować głośnik z urządzeniem Bluetooth, należy nacisnąć dedykowany przycisk parowania. Testy parowania XIAOMI Mi Portable z smartfonami odbyły się bez problemowo nawet ze starym modelem Nexus 4 nie było problemu. Parowanie z przystawką Nvidia Shield TV Pro która miała wcześniej problem z nawiązaniem łączności z głośnikami JBL z produktem Xiaomi sparowała się również bez problemu.

Podsumowanie

XIAOMI Mi Portable Bluetooth Speaker oferuje zaskakująco dobrą jakość dźwięku, biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę oferuje też długi czas działania. Opcja sparowania dwóch głośników w jeden zestaw stereo też wydaje się opcja, która może zainteresować wielu użytkowników. To z pewnością jeden z najlepszych przenośnych głośników Bluetooth w tej cenie.

Nasza ocena w skali 1-6

5

Parametry:

Model: MDZ-36-DB

Wymiar: 21,3cm x 7,4cm x 7,4cm

Bluetooth w wersji 5.0

Głośniki wielkość: 2x 5,7 cm

Moc głośników: 2x8W

Zakres częstotliwości: 80Hz – 20Khz

Akumulator: Lithium-ion 3,7V 2600mAh

Czas grania: – 13 godzin na 50% głośności

Złącze AUX

Mikrofon

Złącze USB typu C

Dioda ładowania

6 przycisków sterowania

Głośniki występują w dwóch kolorach czarnym i niebieskim.

Author: gadzety360
Jestem pasjonatem wszelkich technologii IT a szczególnie nauczania maszynowego oraz grafiki 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.