Cambridge-1 – Najszybszy superkomputer w Wielkiej Brytanii.

Cambridge-1

Nvidia oddała do użytku superkomputer Cambridge-1, który jest najpotężniejszym superkomputerem w Wielkiej Brytanii. Cambridge-1 jest inwestycją firmy Nvidia o wartości ok. 100 milionów dolarów i został udostępniony zewnętrznym naukowcom z brytyjskiej branży opieki zdrowotnej. Ten superkomputer ma służyć dla rozwiązywania najpilniejszych wyzwań medycznych dzięki sztucznej inteligencji.
Jej pierwsze projekty z AstraZeneca, GSK, Guy’s and St Thomas’ NHS Foundation Trust, King’s College London i Oxford Nanopore Technologies obejmują rozwijanie głębszego zrozumienia chorób mózgu, takich jak demencja, wykorzystanie sztucznej inteligencji do projektowania nowych leków i poprawa dokładności wykrywania chorób różnice w genomach człowieka.
Cambridge-1 wyposażony jest w 80 DGX ™ A100 są to systemy integrujące NVIDIA GPU A100, BlueField®-2 DPUs i NVIDIA HDR InfiniBand sieci, Cambridge-1 jest NVIDIA DGX SuperPOD który dostarcza ponad 400 petaflopów wydajności AI i 8 petaflopów wydajności Linpack. System znajduje się w obiekcie obsługiwanym przez partnera NVIDIA, firmę Kao Data.
Nowe dziecko Nvidii zajmuje 41 miejsce na liście 500 najlepszych superkomputerów i co istotne jest w pełni zasilany energią odnawialną.
Cambridge-1 to pierwszy superkomputer, który firma NVIDIA udostępniła na rozwój badań branżowych w Wielkiej Brytanii.

Na podstawie nvidia.com

Dodaj komentarz

dwa × pięć =