Nvidia kontratakuje – konferencja dyrektora generalnego Nvidii

Nvidia kontratakuje. Konferencja Jensen Huang dyrektora generalnego Nvidii.

Zapewne w odpowiedzi na konferencję AMD gdzie zostały zaprezentowane dość rewolucyjne CPU i GPU dla profesjonalnego segmentu rynku, Jensen Huang, dyrektor generalny NVIDIA o godzinie 16:45 zaprezentował najnowsze informacje od Nvidii również częściowo związane z tematem profesjonalnych rozwiązań dla centrów danych.

Quantum-2

Jednym z głównych tematów była platforma sieciowa nowej generacji, czyli Quantum-2 Nvidii. Quantum-2 to nowoczesne centrum danych którego głównym komponentem jest przełącznik Quantum-2 InfiniBand z 57 miliardami tranzystorów. Porównując ją do Quantum-1 nowa platforma potraja liczbę portów sieciowych i podwaja szybkość sieci wszystko to przy mniejszym zużyciu energii i trzykrotnie wyższej wydajności.

NVIDIA Quantum-2 następna generacja platformy sieciowej InfiniBand.

Omniverse

Jednak Jensen Huang nie tylko zaprezentował rozwiązania dla centrów danych, ale również platformę do tworzenia awatarów AI NVIDIA Omniverse. Umożliwia ona tworzenie konwersacyjnych asystentów AI działających w czasie rzeczywistym i to w wielu językach!

AI NVIDIA Omniverse. Avatar Jensena Huanga rozmawia w pracownikiem Nvidii.

Omniverse Avatar łączy wiele technologii opracowanych przez Nvidia w zakresie wizji komputerowej, rozumienia języka naturalnego, syntezy mowy AI i technologii symulacji. Avatary kreowane na platformie to interaktywne postacie z grafiką 3D i z ray tracingiem, posiadające zmysł widzenia i rozumienia naturalnej mowy ludzkiej.

„Nadszedł świat inteligentnych wirtualnych asystentów” — powiedział Jensen Huang, dodając: „Omniverse Avatar łączy podstawowe technologie graficzne, symulacyjne i sztucznej inteligencji NVIDIA, aby stworzyć jedne z najbardziej złożonych aplikacji czasu rzeczywistego, jakie kiedykolwiek stworzono. Przypadki użycia robotów współpracujących i wirtualnych asystentów są niesamowite i dalekosiężne”.

Nvidia zastosowała w Omniverse wiele wcześniej znanych rozwiązań łącząc je w całość takich jak: NVIDIA Riva, Megatron 530B, NVIDIA Merlin ™, NVIDIA Metropolis, Video2Face oraz Audio2Face ™.

Zaprezentowano kilka zastosowań dla tej nowej platformy. Prezentacja AI NVIDIA Omniverse to mocne wejście firmy w zakresie wirtualnych asystentów, których zastosowanie znajdziemy w wielu dziedzinach naszego życia. Zalecane wymagania do pracy z Omniverse to karty RTX 3070, A4000 lub nowsze, minimalne wymagania to natomiast karty RTX z minimum 6 GB VRAM.

Poniżej dla zainteresowanych cała konferencja szefa Nvidii.

Dodaj komentarz

pięć × trzy =