Aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google zakończona.

Aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google zakończona.

Google poinformowało na Twitterze, że czwarta w tym roku aktualizacja algorytmu ukierunkowana na zwalczanie spamu została w pełni wdrożona na całym świecie.

Webmasterzy którzy przestrzegają wytycznych Google nie powinni bać się tego typu aktualizacji chociaż jest od tego wyjątek: kiedy Twoją stronę przejęli hakerzy a Ty nie jesteś tego świadomy. W takim wypadku nawet witryna zgodna z wytycznymi Google może być winna spamowi nawet o tym nie wiedząc. Jednak to, że nie jesteś świadomy przejęcia Twojej strony dla Google nic nie zmienia potraktuje ją tak samo jak inne witryny rozsyłające spam.

 Jeśli Twoja witryna nagle spadnie w rankingu po aktualizacji dotyczącej spamu, sprawdź dokładnie jej zabezpieczenia i poszukaj oznak ewentualnego ataku, kiedy strona oparta jest np. na WordPress dostępne jest dużo świetnych wtyczek, które sprawdzą Twoją witrynę pod względem ataku jak również ją zabezpieczą przed ewentualnymi atakami.

Google co roku publikuje raport dotyczący walki ze spamem, z którego wynika, że liczba przejętych stron przez hakerów systematycznie rośnie.

Dodaj komentarz

cztery × 3 =