DALL-E 2 – opisz co a ja to narysuję

DALL-E 2 – opisz co a ja to narysuję

DALL-E 2 to nowy model sztucznej inteligencji, który może generować realistyczne obrazy i grafikę na podstawie opisów w języku naturalnym. Ten ciekawy model sztucznej inteligencji został opracowany przez OpenAI na początku 2021 roku. W tym roku OpenAI wydał nową wersję tego modelu DALL-E 2, który potrafi generować obraz w czterokrotnie większej rozdzielczości i o znacznie wyższej jakości.

Wystarczy krótki opis w stylu: „astronauta jadący na koniu jako rysunek ołówkiem” a model wygeneruje rysunek w stylu jak poniżej.

Źródło: OpenAi

Styl generowanie grafiki praktycznie nie ma ograniczeń, co widać na innym przykładzie:

Źródło: OpenAi

Model ten potrafi również wykonać grafikę na podstawie otrzymanego przykładu:

Oryginalne zdjęcie:

Oryginalne zdjęcie. Źródło: OpenAi

Poniżej wariacje tego zdjęcia wykonane przez DALL-E 2:

Źródło: OpenAi

Źródło: OpenAi

Te kilka przykładów ukazuje niesamowite możliwości tego modelu, co daje możliwości różnorodnych zastosowań.  Jednak przynajmniej na razie model ten jest tylko udostępniony wybranej grupie użytkowników.  

OpenAi ogranicza użycie modelu do pewnych zastosowań takich jak: generowanie treści zawierających przemoc, treści dla dorosłych lub politycznych. Zapewne, kiedy zostaną opracowane w pełni skuteczne ograniczenia prezentacji przemocy, nienawiści czy rasizmu, wtedy model zostanie udostępniony szerszej grupie użytkowników.

Na podstawie: openai.com

Dodaj komentarz

2 × 5 =