Aktualizacja algorytmu podstawowego Google – istotne informacje.

Aktualizacja algorytmu podstawowego Google – istotne informacje.

25 maja 2022 rozpoczęło się wdrożenie aktualizacji algorytmu podstawowego wyszukiwarki Google. Każda aktualizacja wyszukiwarki Google wprowadza nerwowość wśród właścicieli stron w trakcie jej trwania, dlatego żeby nie tracić zbędnie nerwów należy pamiętać o kilku zasadach:

  • W trakcie aktualizacji zmienność wyników jest znaczna więc nie panikuj, jak spadniesz czy też zyskasz lepszą pozycję to nic nie znaczy w trakcie aktualizacji.
  • Kiedy Google oficjalnie poinformuje o zakończeniu wdrożenia dopiero zacznij analizować, jak aktualizacja wpłynęła na twoją stronę.
  • Jeżeli „oberwałeś” i Twoje pozycje poleciała w dół po zakończeniu wdrożenia musisz wiedzieć, że Google często w pierwszych tygodniach po wdrożeniu aktualizacji robi korekty a nawet wycofuje całą aktualizację, więc jeszcze nic straconego.
  • Pamiętaj, że ewentualny spadek twojej strony w SERP to nie jest kara, po prostu wg. Google inne strony okazały się lepsze.
  • Aktualizacja może nie mieć żadnego wpływu na Twoją stronę. Ne zawsze aktualizacje robią wielką rewolucję w SERP, zmiany często są niewielkie lub zupełnie nie wpływają na pozycję niektórych witryn.

Trzymając się tych kliku zasad przeżyjesz znacznie lepiej czas wdrożenie algorytmu wyszukiwarki Google:)

Dodaj komentarz

1 × cztery =