HASSELBLAD zaprezentował swój nowy flagowy model X2D 100C oraz trzy obiektywy

HASSELBLAD zaprezentował swój nowy flagowy model X2D 100C oraz trzy obiektywy.

HASSELBLAD to Szwedzka Firma, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać kto jest chociaż trochę zainteresowany fotografią. Ich sprzęt należy do ścisłej czołówki, jeżeli chodzi o aparaty dla profesjonalistów. Kilka dni temu HASSELBLAD zaprezentował swój nowy flagowy model X2D 100C oraz trzy nowe obiektywy.

HASSELBLAD X2D 100C

HASSELBLAD X2D 100C

HASSELBLAD X2D 100C to średnioformatowy, bezlusterkowy aparat cyfrowy nowej generacji, X2D 100C, który został zaprojektowany tak, aby wprowadzić istotne ulepszenia technologiczne w zakresie jakości obrazu, obsługi aparatu i szybkości reakcji systemu. Zaprojektowany w nowym ciemnoszarym korpusie z obrabianego aluminium, X2D 100C zawiera 100-megapikselowy podświetlany czujnik CMOS (BSI) (43,8 × 32,9 mm), zapewniający do 15 stopni zakresu dynamicznego z 16-bitowym kolorem głębokość. X2D 100C umożliwia twórcze doznania, które były niewyobrażalne w przeszłości. Umożliwia twórcom treści uchwycenie zawiłości świateł i cieni obrazu przy użyciu rozwiązania Hasselblad Natural Color Solution (HNCS). Współpracując z nowym 5-osiowym, 7-stopniowym systemem stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS), ręczne przechwytywanie obrazu jest możliwe w najszerszym zakresie warunków. Hasselblad niezależnie opracował własny IBIS dla X2D 100C, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące stabilizacji czujnika 100MP. Mając na uwadze rozmiar i wagę w celu ułatwienia przenoszenia, X2D 100C jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem IBIS średniego formatu na rynku.

Dzięki 294 strefom autofokusa z detekcją fazy (PDAF) system zapewnia szybką lokalizację obiektu i ustawienie ostrości. X2D 100C rejestruje pliki w formacie 3FR RAW i pełnowymiarowym JPEG, a najnowocześniejsza, wbudowana pamięć masowa SSD 1 TB i obsługa kart CFexpress typu B zapewniają wysoką szybkość przechwytywania szybko poruszających się obiektów.

X2D 100C jest wyposażony w 0,5-calowy elektroniczny wizjer OLED (EVF) z 5,76 miliona punktów, wysokim powiększeniem 1,00x z częstotliwością odświeżania 60 kl./s, który obsługuje elektryczną korekcję błędów refrakcji, aby cały wyświetlacz był ostry i jasny. Kolorowy górny wyświetlacz o przekątnej 1,08 cala oraz odchylany 3,6-calowy tylny wyświetlacz o przekątnej 2,36 megapiksela zapewniają dostęp do wszystkich tych nowych technologii obrazowania, zachowując intuicyjny interfejs użytkownika Hasselblad (HUI) i skandynawski styl System X. Akumulator ma ocenę CIPA 420 zdjęć i obsługuje szybkie ładowanie PD 3.0.3 Dodatkowo X2D 100C jest kompatybilny z Phocus, bezpłatnym oprogramowaniem do przetwarzania obrazu Hasselblada.

Obiektywy XCD 2,5/38V, XCD 2,5/55V i XCD 2,5/90V

Wraz z wprowadzeniem modeli XCD 2,5/38V, XCD 2,5/55V i XCD 2,5/90V gama obiektywów XCD poszerzyła się teraz do 13 obiektywów. Każdy nowy obiektyw został zaprojektowany z kompaktową, lekką konstrukcją, a wszystko to przy zachowaniu najwyższej klasy parametrów optycznych Hasselblada. W pełni zmodernizowany moduł ustawiania ostrości, z silnikiem krokowym, umożliwia szybszy i dokładniejszy autofokus, a zoptymalizowana migawka typu liść jest bardziej kompaktowa, zapewniając synchronizację błysku przy wszystkich prędkościach.

Każdy z tych nowych obiektywów XCD ma w pełni metalowy korpus z wygrawerowaną skalą odległości i logo H wygrawerowanym zarówno na pierścieniu ostrości, jak i pierścieniu regulacji obiektywu, co zapewnia wyjątkową estetykę. Fotografowie mogą teraz wygodnie przełączać się na tryb pełnoczasowy MF za pomocą obiektywu, pociągając i naciskając pierścień ostrości, aby przełączać się między AF i MF oraz sprawdzać odczyty ostrości i DOF w trybie MF. Ponadto nowy pierścień sterowania obiektywem obsługuje dostosowywanie funkcji, a fotografowie mogą teraz zmieniać elementy, które mają sterować za pomocą pierścienia, zgodnie ze swoimi preferencjami, aby fotografowanie było bardziej intuicyjne i wydajne. Chociaż obiektywy XCD 38V, XCD 55V i XCD 90V są kompatybilne z dowolnym aparatem X System, w pełni wykorzystują swój potencjał, gdy są używane z X2D 100C.

Cena aparatu jest tak samo profesjonalna jak jego możliwości i wynosi ok 42 tys. PLN, natomiast obiektywy to koszt zaczynający się od 20 tys. PLN za sztukę.

obiektyw XCD 38V

Materiał powstał na podstawie materiałów prasowych www.hasselblad.com

Dodaj komentarz

14 + 20 =