Nowa karta dla profesjonalistów NVIDIA RTX 6000

Nowa karta dla profesjonalistów NVIDIA RTX 6000 oparty na nowej architekturze NVIDIA Ada Lovelace.

Nvidia poinformowała o nowej karcie RTX 6000 przeznaczonej dla profesjonalistów. Nowy RTX 6000, wyposażony w sztuczną inteligencję generacji Ada i programowalną technologię cieniowania, jest idealną platformą do tworzenia treści i narzędzi dla metawszechświata dzięki NVIDIA Omniverse™ Enterprise. Wykorzystując najnowsze generacje technologii renderowania, sztucznej inteligencji i shaderów oraz 48 GB pamięci GPU, RTX 6000 umożliwia użytkownikom tworzenie niezwykle szczegółowych treści, opracowywanie złożonych symulacji i tworzenie bloków konstrukcyjnych wymaganych do konstruowania atrakcyjnych i angażujących wirtualnych światów.

Grafika neuronowa napędza kolejną falę innowacji w grafice komputerowej i zmieni sposób tworzenia i doświadczania treści” — powiedział Bob Pette, wiceprezes ds. profesjonalnej wizualizacji w firmie NVIDIA. „NVIDIA RTX 6000 jest gotowy, aby wesprzeć tę nową erę inżynierom, projektantom i naukowcom, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wymagające zadania związane z tworzeniem treści, renderowaniem, sztuczną inteligencją i symulacjami, które są wymagane do budowania światów w metawszechświecie”.

Najważniejsze cechy nowej karty:

– Teoretyczna wydajność: FP32: 95.42 TFLOPS

Rdzenie RT trzeciej generacji: do 2 razy większa przepustowość w porównaniu z poprzednią generacją.

Rdzenie tensorowe czwartej generacji: Do 2x szybsza wydajność treningu AI w porównaniu z poprzednią generacją z rozszerzoną obsługą formatu danych FP8.

Rdzenie CUDA: do 2 razy większa przepustowość zmiennoprzecinkowa pojedynczej precyzji w porównaniu z poprzednią generacją.

Pamięć GPU: Karta zawiera 48 GB pamięci GDDR6 do pracy z największymi modelami 3D, renderowania obrazów, symulacji i zestawów danych AI.

Magistrala pamięci: 384 bit

Wirtualizacja: Karta będzie obsługiwać oprogramowanie NVIDIA virtual GPU (vGPU) dla wielu instancji wirtualnych stacji roboczych o wysokiej wydajności.

XR: Oferuje trzykrotnie wyższą wydajność kodowania wideo w porównaniu z poprzednią generacją, umożliwiając strumieniowe przesyłanie wielu jednoczesnych sesji XR za pomocą NVIDIA CloudXR.

TDP 300 W

Wyjścia: 4x DisplayPort 1.4a

Nowy RTX 6000 będzie dostępny od grudnia bieżącego roku.

Na podstawie informacji prasowej Nvidia

Dodaj komentarz

dwa + dwa =