Google UniTune

Google UniTune – model do edycji obrazu opartej na monitach tekstowych.

Google opublikowało na arXiv nowy model sztucznej inteligencji UniTune który umożliwia edycję obrazu na podstawie tekstu.

Wcześniej już pisałem o modelu Imagic który umożliwiał edycję renderowanego zdjęcia natomiast model UniTune potrafi edytować oryginalne zdjęcie zachowując wysoką wierność semantyczną i wizualną. 

Co o samym modelu mówią twórcy: „UniTune, podobnie jak inne modele generowania obrazu, ma ogromny potencjał do uzupełniania i powiększania ludzką kreatywność poprzez tworzenie nowych narzędzi dla profesjonalistów i wspieranie osób nieprofesjonalnych w możliwość łatwiejszej i bardziej intuicyjnej edycji obrazów. Zdajemy sobie jednak z tego sprawę zastosowania tych badań mogą wpływać na jednostki i społeczeństwo w złożony sposób.

Przykłady działania UniTune ze strony projektu.

Rozwój modeli AI do generowania grafik coraz bardziej zaskakuje kreatywnością i staje się coraz większą konkurencją do branży usług graficznych. Jednak tego trendu nie da się już zatrzymać a to co może za chwile się stać w branży graficznej to tylko początek tego co nas czeka w wielu innych branżach, które sztuczna inteligencja zmieni nie do poznania.

Dodaj komentarz

5 × 5 =