ChatGPT OpenAI

ChatGPT OpenAI – nadchodzi rewolucja w chatbotach

30 listopada, Sam Altman na Twitterze ogłosił uruchomienie ChatGPT. Nowy model ChatGPT jest oparty na architekturze GPT-3.5 i komunikuje się z użytkownikami jak chatbot. Mimo że minęły trzy dni od wprowadzenia tego nowego modelu AI podbija on już Internet i można przeczytać o nim wiele pozytywnych opinii. Przez wielu uważany jest za rewolucyjny model chatbota który w tej dziedzinie zmienia wszystko.

Sposób interakcji z ChatGPT jest taki jakby to była inna osoba i co istotne zapamiętuje to, co powiedziałeś wcześniej. Oznacza to, że możesz iteracyjnie pracować nad pożądanym rezultatem np. artykułem. Innymi słowy, prowadzisz rozmowę jak z człowiekiem. Na początek poprosiłem ChatGPT o to, żeby napisał coś o sobie:

Jestem dużym modelem językowym wyszkolonym przez OpenAI. Nie jestem osobą, ale programem komputerowym zaprojektowanym do pomocy w różnych zadaniach, takich jak odpowiadanie na pytania oraz udzielanie wyjaśnień i informacji na szeroki zakres tematów. Nie mam osobistych doświadczeń ani uczuć, a moje odpowiedzi opierają się wyłącznie na informacjach, na których mnie szkolono. Czy jest coś konkretnego, co chciałbyś wiedzieć? chętnie pomogę.

Zaskoczył mnie wielokrotnie w trakcie rozmowy z ChatGPT, wykazał się on abstrakcyjnym „myśleniem” i na wiele podchwytliwych pytań nie dał się oszukać. Naprawdę model robi olbrzymie wrażenie, ale on sam często podkreśla, że jest tylko modelem językowym i nie jest inteligentny. Zapewne ze względu na niedawną aferę z chatbotem LaMDA, OpenAI nie nadała mu nawet imienia i ciągle chatbot dystansuje się do siebie jako osoby czy inteligencji.

ChatGPT OpenAI został wyszkolony na danych z ostatniego kwartału 2021 roku więc nie powie ci nic na temat bieżących wydarzeń z roku 2022.

Każdy może spróbować jego możliwości wchodząc na stronę demonstracyjną https://chat.openai.com/chat

Dodaj komentarz

dziewiętnaście + 12 =