SpamBrain AI – nowa aktualizacja od Google

SpamBrain AI – nowa aktualizacja od Google walki ze spamem linkami

Google rozpoczął wdrażanie aktualizacji spamu linkami 14 grudnia 2022 r. Ta nowa aktualizacja wykorzystuje SpamBrain AI do wykrywania zarówno witryn kupujących linki, jak i witryn używanych do przekazywania linków wychodzących, co umożliwia bardziej precyzyjne wykrywanie spamu niż poprzednie metody. Wdrożenie aktualizacji potrwa około 14 dni i rozpoczęło się ponad tydzień po rozpoczęciu przez Google aktualizacji przydatności treści z 5 grudnia 2022 r. Poprzednia aktualizacja spamu z linkami miała miejsce w lipcu 2021 r.

Google napisał o nowym AI do walki ze spamem: „SpamBrain to nasz oparty na sztucznej inteligencji system zapobiegania spamowi. Oprócz bezpośredniego wykrywania spamu, może teraz wykrywać zarówno witryny kupujące linki, jak i witryny używane do przekazywania linków wychodzących”.

Google dodało również: „Jak zawsze podkreślaliśmy, linki uzyskane głównie w celu sztucznej manipulacji rankingami wyszukiwania to spam linkami. Nasze algorytmy i ręczne działania mają na celu anulowanie tych nienaturalnych linków na dużą skalę i będziemy nadal poprawiać nasz zasięg”.

Dodaj komentarz

12 + 17 =