MusicLM – generowanie muzyki za pomocą sztucznej inteligencji

MusicLM – generowanie muzyki za pomocą sztucznej inteligencji

Google opublikowało artykuł na temat nowego modelu MusicLM, który jest w stanie generować muzykę z opisów tekstowych. Sam model jest jeszcze niedostępny dla publiczności, ale już można posłuchać sporo próbek audio, które ukazują jego niesamowite możliwości.
Nowy model jest w stanie generować muzykę o wysokiej jakości i różnorodności, uwzględniając różne gatunki, epoki, style, miejsca, poziomy doświadczenia muzyków i inne czynniki. Model realizuje generowanie muzyki jako hierarchiczne zadanie modelowania sekwencji po sekwencji.
MusicLM może pracować zarówno z opisami tekstowymi, jak i z melodiami, które są nucony lub gwizdane. Ta wszechstronna funkcja pozwala łączyć dwa podejścia wejściowe, a następnie generować muzykę, która jest automatycznie dostosowana do opisu tekstowego.
Aby umożliwić naukowcom zrozumienie procesu generatywnego MusicLM, Google udostępnił zbiór danych MusicCaps składający się z 5500 par muzyka-tekst.
Generator muzyki od Google może zrewolucjonizować sposób, w jaki tworzymy piosenki i integrujemy z muzyką, dzięki zdolności generowania muzyki, która jest zarówno zgodna z opisem tekstowym, jak i wysokiej jakości. Warto czekać na dalszy rozwój tego modelu i jego ewentualne wprowadzenie na rynek.

Pod tym linkiem można posłuchać przykładów zastosowania nowego modelu od Google:

https://google-research.github.io/seanet/musiclm/examples/

Dodaj komentarz

szesnaście − 4 =