Ai.com przejęta przez OpenAI

Ai.com przejęta przez OpenAI

OpenAI, lider w dziedzinie badań i rozwoju sztucznej inteligencji i twórca ChatGPT, niedawno dokonał dużego zakupu: AI.com. Ten zakup nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że nazwa domeny przekierowuje teraz do ChatGPT, rewolucyjnego Chatbota AI OpenAI. Domena AI.com to jedna z najbardziej pożądanych domen internetowych na świecie. Jest krótka, łatwa do zapamiętania i idealnie pasuje do branży sztucznej inteligencji. Według źródeł branżowych, OpenAI kupiło AI.com za 11 milionów dolarów od Future Media Architects (FMA), firmy zajmującej się zarządzaniem domenami internetowymi.

Transakcja została ułatwiona przez Saw.com, firmę specjalizującą się w pośrednictwie w sprzedaży domen internetowych. Jeff Gabriel, założyciel i dyrektor generalny Saw.com, powiedział, że FMA sprzedała AI.com „ktoś z przestrzeni NFT”. Nie wiadomo jednak, czy OpenAI było bezpośrednim nabywcą domeny od FMA czy też pośrednim nabywcą od osoby związanej z NFT. Niektórzy spekulują, że nabywca domeny we wrześniu 2021 r. odsprzedał domenę osobie związanej z OpenAI lub też Saw.com zorganizował sprzedaż AI.com osobie związanej z OpenAI.
Zakup domeny przez OpenAI może być interpretowany jako wyraz ich dominacji i aspiracji w rozwijającej się dziedzinie sztucznej inteligencji i nie ma się co temu dziwić ich bot zrobił niesamowitą furorę na całym świecie.
W Polsce też mamy do kupienia ciekawe domeny z tej dziedziny takie jak np.: aibot.pl ale za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Wydaje się że domeny związane ze sztuczną inteligencją stają się gorącym towarem wartym inwestycji.

Dodaj komentarz

osiemnaście + 2 =