Corsair Xeneon FLEX

Corsair Xeneon FLEX – Przyszłość Monitorów OLED?

Corsair, znany producent sprzętu komputerowego, w sierpniu 2022 roku zaprezentował intrygujący koncept monitoraXeneon FLEX. To innowacyjne urządzenie wyposażone jest w ogromny, 45-calowy, zakrzywialny panel OLED, oferujący użytkownikom unikalną możliwość dostosowania kształtu ekranu. Ta funkcjonalność pozwala na wybór pomiędzy płaską powierzchnią – idealną do profesjonalnych zastosowań biurowych, a zakrzywioną, co zwiększa immersję podczas gier czy oglądania filmów.

Xeneon FLEX, nazwany tak przez Corsair, szybko przeszedł od konceptu do gotowego produktu, dostępnego na rynku. Wartość tego monitora oscyluje wokół 2000 dolarów, co stawia go w czołówce najbardziej luksusowych urządzeń marki i jednocześnie czyni go unikalnym na rynku. Warto wspomnieć, że LG oferuje telewizor OLED z zakrzywialnym ekranem – model 42 OLED Flex, oraz monitor 45GR95QE-B z podobnym panelem, ale o stałej krzywiźnie.

Corsair Xeneon FLEX

Portfolio monitorów Corsair, poza Xeneon FLEX, obejmuje również model 27-calowy OLED, Xeneon 27QHD240, a także serię monitorów LCD z panelami IPS. Co wyróżnia Xeneon FLEX spośród innych produktów, to jego elastyczność i możliwość personalizacji doświadczenia użytkownika, zarówno w kontekście pracy zawodowej, jak i rozrywki.

Jednym z potencjalnych wyzwań dla monitorów OLED, takich jak Xeneon FLEX, jest ryzyko wypalania ekranu, szczególnie przy długotrwałym wyświetlaniu statycznych obrazów. Jest to aspekt, który warto brać pod uwagę, zwłaszcza w kontekście profesjonalnego wykorzystania monitora, gdzie często korzysta się z narzędzi takich jak Word, Excel, czy programów graficznych. W tym artykule przyjrzymy się, jak nowoczesne technologie OLED radzą sobie z tym wyzwaniem i czy Xeneon FLEX może być odpowiednim wyborem dla osób szukających monitora do pracy i rozrywki.

CechaCorsair Xeneon 45WQHD240
Rozmiar Ekranu45″
ZakrzywienieDostosowywane (płaskie do 800R)
Natywna Rozdzielczość3440×1440 (21:9), 88.27 PPI
Technologia PaneluOLED (10-bit RGB)
Częstotliwość Odświeżania240 Hz (48-240 Hz VRR)
Obsługiwane Technologie SynchronizacjiNVIDIA G-SYNC, AMD FreeSync Premium, VRR
Jasność1000 cd/m²
Kontrast1,500,000:1 (statyczny)
Kąty Widzenia178° (poziome) / 178° (pionowe)
Czas Reakcji0.03 ms
HDRHDR10
RegulacjaPochylenie (-7° do +15°)
Wejścia Wideo1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.1, 1x USB Type-C
Porty4x USB Type-A 3.1 Gen 1, 1x USB Type-C, 1x 3.5 mm audio
Montaż VESANie obsługiwany
DodatkiPanel zakrzywialny, zintegrowany przełącznik KVM,

wsparcie dla Picture-in-Picture i Picture-by-Picture, wirtualne celowniki

Dodaj komentarz

18 − siedemnaście =