Nowe Słuchawki Sennheiser HD 490 PRO

Sennheiser HD 490 PRO: Precyzja i Komfort dla Twórców Muzyki

Sennheiser wprowadza swoje najnowsze słuchawki studyjne otwarte HD 490 PRO, zaprojektowane specjalnie z myślą o produkcji, miksowaniu i masteringu dźwięku. Te dynamiczne słuchawki nausznikowe charakteryzują się wyjątkowo precyzyjną reprodukcją dźwięku oraz bardzo szeroką i realistyczną sceną dźwiękową. Dzięki swojej wyjątkowej dokładności i zasięgowi, HD 490 PRO oferują producentom, inżynierom miksującym i masterującym, a także muzykom, przejrzystość niezbędną do krytycznych decyzji miksowych i pewnego rozwiązywania problemów z rozmieszczeniem dźwięku w panoramie. Dostępne są dwa warianty: HD 490 PRO oraz HD 490 PRO Plus, które zawiera dodatkowe akcesoria.

Rozwój technologii i wzrost mocy obliczeniowej zmieniły sposób tworzenia muzyki, co podkreśla Jimmy Landry z Sennheiser. Współczesne miksy są coraz bardziej złożone, co może prowadzić do „ślepych punktów audio„, gdzie zbyt wiele instrumentów i głosów konkuruje o tę samą przestrzeń akustyczną. Dzięki nowym słuchawkom HD 490 PRO, Sennheiser stawia czoła tym wyzwaniom, oferując niezwykle szeroką scenę dźwiękową i ultralekkie cewki głosowe dla szybkiej i autentycznej reprodukcji dźwięku. Otwarta konstrukcja słuchawek minimalizuje rezonanse i zniekształcenia, a lekko pochylone przetworniki naśladują typową konfigurację monitorów studyjnych.

Komfort noszenia jest tak samo ważny, jak jakość dźwięku. Dlatego inżynierowie Sennheiser zadbali o lekką, ergonomiczną konstrukcję słuchawek HD 490 PRO, eliminując punkty nacisku i zapewniając naturalną wentylację dla maksymalnego komfortu podczas długich sesji słuchowych. Dodatkowo, słuchawki są wyposażone w dwa rodzaje nauszników: welurowe, zapewniające cieplejszy dźwięk, oraz materiałowe, dla płaskiej, neutralnej odpowiedzi, co pozwala na dostosowanie do różnych etapów produkcji muzycznej.

Nowe Słuchawki Sennheiser HD 490 PRO

W pakiecie z HD 490 PRO znajduje się również licencja na innowacyjny plugin DearVR MIX-SE od Dear Reality, który przekształca DAW w optymalne środowisko miksowania, symulując akustykę najlepszych studiów. Dzięki temu, inżynierowie i muzycy mogą osiągnąć zrównoważone i spójne brzmienie swoich miksu na różnych systemach odtwarzania.

HD 490 PRO to połączenie dziedzictwa Sennheisera w dziedzinie doskonałości dźwięku, wysokiej jakości projektowania i innowacji, umożliwiające realizację pełnej wizji kreatywnej. Te słuchawki nie tylko ułatwiają identyfikację i rozwiązanie problemów z niskimi częstotliwościami i rozmieszczeniem dźwięku, ale także zapewniają niezrównany komfort noszenia, co czyni je idealnym wyborem dla profesjonalistów dźwięku.

ParametrWartość
Typ słuchawekWokółuszne, otwarte
PrzetwornikDynamiczny, 38 mm
Pasmo przenoszenia5 Hz – 36 kHz
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)128 dB SPL (1 kHz, 5% THD)
Impedancja130 Ω (1 kHz)
MagnesyNeodymowe
Zniekształcenia harmoniczne (THD)<0,2% (1 kHz, 100 dB SPL)
ZłączeJack 3,5 mm + przejściówka na 6,3 mm
Waga260 g (bez kabla)
Temperatura pracy0 – 50°C
KolorCzarny z elementami srebrnymi
Przewód1,8 m
Czułość105 dB SPL (1 kHz/1 Vrms), 96 dB SPL (1 kHz/1 mW)
Temperatura przechowywania–25 do +70°C

Dodaj komentarz

dziewięć − 4 =