MetaHuman – Fotorealistyczny kreator postaci dla Unreal Engine.

MetaHuman – kreator postaci dla Unreal Engine.

MetaHuman nowy dodatek do silnika Unreal Engine robi wrażenie, mimo że to na razie to tylko wczesny dostęp / nadal jest dopracowywany/, ale już teraz można zapoznać się z jego możliwościami i na mnie zrobił wręcz piorunujące wrażenie.

Kreator MetaHuman służy do kreowania postaci ludzkich w pełni fotorealistycznych i to bez nuty przesady. Po pobraniu można zapoznać się z darmowymi próbkami dwóch postaci, ale to tylko demonstracja możliwości, bo każdy może za pomocą kreatora stworzyć swoją niepowtarzalną postać. Przez możliwości jakie stwarza kreator asystenci głosowi, wirtualne boty nabiorą fotorealizmu przez co jeszcze bardziej będą przypominać prawdziwych ludzi.

Kreator można wypróbować posiadając zainstalowany silnik Unreal Engine w wersji co najmniej 4.26.1.

Kreowanie tak realistycznych postaci było wcześniej prawie nieosiągalne, a jeśli już to trwało tworzenie takiej postaci miesiącami natomiast kreator MetaHuman wszystko zmienia. Ten nowy kreator cyfrowych ludzi może być użyty przez praktycznie każdego a czas tworzenia postaci z miesięcy i wielkich budżetów zamienił się na godziny czy dni. To wielki postęp dla rynku gier, wirtualnych awatarów czy asystentów głosowych. Kiedy połączymy tą technologie z nowymi możliwościami syntezy mowy takimi jak: WaveGlow czy Tacotron 2 to za jakiś czas rozpoznanie” człowieka cyfrowego” całkowicie wykreowanego przez oprogramowanie od prawdziwego przez większość z nas nie będzie możliwe. Jeżeli nie wierzycie zobaczcie sami jakie w tej chwili posiadam możliwości kreator MetaHuman. Kreator można wypróbować posiadając zainstalowany silnik Unreal Engine w wersji co najmniej 4.26.1.

Dodaj komentarz

12 − 10 =