Construct 3 – czyli programowanie gier dla każdego.

Construct 3 – czyli programowanie gier dla każdego.

Construct 3 to oprogramowanie do tworzenia gier 2D na różnorakie platformy, jego możliwości są ogromne, a jeżeli posiadasz umiejętności programowania w Javascript to możesz je jeszcze poszerzyć.

Construct daje szanse nawet praktycznie laikowi na stworzenie własnej gry i to bez napisania linijki kodu. Oczywiście trzeba poznać podstawy obsługi programu lub użyć szablonu przykładowej gry, żeby zrozumieć, jak to działa, ale jest to znacznie prostsze niż nauka języka programowania.

Oprogramowanie Construct jest ciągle rozwijane o nową funkcję a aktualizacje ukazują się do niego praktycznie kilka razy w miesiącu. Platforma programistyczna Construct jest reklamowana jako narzędzie do tworzenia gier, ale nie jest to do końca prawda można na niej zrobić praktycznie każdy rodzaj apki. Jak twierdzi producent Construct 3 firma Scirra jest on używany przez ponad 180 000 osób z całego świata do tworzenia gier.

Funkcjonowanie programu opiera się na wizualnych skryptach przez co tworzysz grę szybciej i bez większego zagłębiania się w kod gry.  Do tego wymagania sprzętowe na którym uruchomicie Construct 3 są minimalne, czyli Google Chrome 57+ oraz inne przeglądarki korzystające z silnika przeglądarki Chrome (Chromium), takie jak Opera i Yandex, jeżeli są zaktualizowane do wersji Chromium 57+. Construct 3 wymaga, aby przeglądarka obsługiwała WebGL, wysokowydajną technologię graficzną dla przeglądarek.

Construct działa bezpośrednio w Twojej przeglądarce, ale to nie oznacza, że musisz być online program działa również bez podłączenia do Internetu.

Zakres platform na których możesz w szybki sposób publikować gry jest bardzo duży, bo obejmuje Steam, iOS, Android i oczywiście system Windows i Linux.

O popularności tej platformy programistycznej świadczy fakt, że ponad 50% gier oferowanych na Kongregate zostały stworzone w Construct.

Oprogramowanie w ograniczonej wersji jest dostępne za darmo więc można zabawę z Construct 3 zacząć nie wydając żadnych pieniędzy. Wersje płatne zaczynają się dla osoby fizycznej /nie firmy/ od 389,99 PLN za rok lub płacąc miesięcznie za 63,99 PLN.

Dodaj komentarz

cztery × cztery =