Top 5 bezprzewodowych głośników do 400 PLN

Top 5 bezprzewodowych głośników

Tak wiele firm produkuje bezprzewodowe głośniki, że aż ciężko się połapać które głośniki przy rozsądnej cenie mają najlepsze parametry dźwięku i funkcjonalności. Dzisiejsze zestawienie oparliśmy na rankingu DxOMark a zatem przedstawiamy 5 najlepszych głośników do kwoty 100$ / ok 400 PLN./

Nr. 1

Foto: Google

Google Nest Audio –Wg. DxOMark to właśnie inteligentny głośnik Google Nest Audio jest najlepszym głośnikiem do 100$ / u nas jego ceny zaczynają się od 400 PLN/. Głośnik ten uzyskał 112 punktów i lekką przewagę nad numerami 2-3 w zestawieniu, czyli głośnikami Amazon Echo 4 generacji oraz Xiaomi Mi Smart Speaker HD.

Podstawowe parametry:

19-milimetrowy głośnik wysokotonowy

75-milimetrowy głośnik niskotonowy

Inteligentny Asystent Głosowy Google

4 diody led

Wsparcie technologii Media EQ

Mikrofon

Bluetooth

Brak wejścia jack 3,5 mm

Wymiar: 124 x 175 x 78 mm

Waga: 1,2 kg

Dostępny w pięciu kolorach: ciemnoszarym, jasnoszarym, niebieskim, różowym i zielonym.

Głośnik ten ze względu na brak obsługi polskiego asystenta Google nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji producenta, ale oferuje go wiele sklepów po trochę zawyżonych niekiedy cenach.

Nr. 2

foto: Amazon

Amazon Echo /4 generacji/ to jeden z największych konkurentów głośnika Google. W rankingu DxOMark uzyskał 109 punktów i drugie miejsce. Amazon Echo posiada asystenta głosowego Alexę i wiele ciekawych funkcji konfiguracyjnych umożliwiających np. sterowanie inteligentnym domem. Jednak nie obsługuje języka polskiego tak jak i głosnik Google z tym, że wydaje się, że obsługa języka polskiego w Google Nest Audio jest tylko kwestią czasu natomiast nie wiadomo, czy Amazon ma jakiekolwiek plany co do polskiej wersji językowej.

Podstawowe parametry:

Dwa 20-milimetrowe głośniki wysokotonowe

70-milimetrowy głośnik niskotonowy

Asystentka Alexa

Dolby Audio

Bluetooth, Zigbee

Jack 3,5 mm

Wymiary: 144 mm x 133 mm x 144 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

Waga: 970 g (34,2 uncji)

Dostępna w kolorze czarnym, ciemnoniebieskim oraz białym.

Nr. 3

Foto: Xiaomi

Xiaomi Mi Smart Speaker HD również uzyskał 109 punktów, więc zajmuje ex aequo miejsce drugie wraz z głośnikiem Amazon Echo. jednak jak na razie tak jak poprzednie dwa głośniki z rankingu tego modelu Xiaomi nie oferuje jak na razie na rynku Polskim a szkoda, bo to dobry sprzęt w świetnej cenie.

Podstawowe parametry:

Głośnik niskotonowy 104 mm skierowany do dołu z podwójnym radiatorem pasywnym

Cztery średniotonowe głośniki skierowane na zewnątrz

Mi Link, Bluetooth

Wymiary: 23,4 cm x 15cm × 15cm

Moc wyjściowa: 30 W.

6 mikrofonów

Nr. 4

Czwartym głośnikiem w zestawianiu jest również głośnik marki Xiaomi o podobnej nazwie jak poprzedni głośnik, czyli Mi Smart Speaker, ale bez dopisku HD. Głośnik ten znacznie różni się od imiennika, bo posiada akumulator co zwiększa jego mobilność, ale kosztem mocy / 12 W/ i ilości głośników ten model posiada tylko jeden 2.5 calowy głośnik. Głośnik ten uzyskał 104 punkty w teście DxOMark co jest bardzo przyzwoitym wynikiem jak na jeden głośnik.

Nr. 5

Apple HomePod mini zajął 5 pozycję i 98 punktów. Mimo niewielkiego rozmiaru 8,5 centymetra i wagi 345 gram jego brzmienie robi naprawdę dobre wrażenie. Skierowany jest raczej dla osób, które nie są fanami głośnej muzyki i raczej nie nadaje się jako głośnik na imprezę domową, ale idealnie sprawdzi się we współpracy z Alexą.

Dodaj komentarz

4 × 1 =