Sztuczna inteligencja a rozpoznawanie chorób skóry.

Sztuczna inteligencja a rozpoznawanie chorób skóry.

Sztuczna inteligencja ma wiele zastosowań i coraz częściej jest używana do wspomagania diagnostyki medycznej. Google planuje wykorzystać AI, aby pomóc użytkownikom smartfonów dowiedzieć się więcej o typowych chorobach skóry. Zespół Google I/O opublikował podgląd nowego narzędzia opartego o nauczanie maszynowe, które informuje użytkowników o stanie ich skóry, włosów oraz paznokci.

Choroby skórne co roku dotykają ok. dwóch miliardów ludzi na całym świecie, więc jest to bardzo poważny problem. Wielu ludzi dotkniętych problemami skórnymi nie ma dostępu do diagnostyki medycznej. Celem nowej aplikacji nie jest zastąpienie lekarza, twórcy aplikacji mają nadzieję, że narzędzie dostarczy podstawowych informacji, które pomogą użytkownikom określić kolejny krok w leczeniu chorób skóry.

Używając kamery smartfon do „obejrzenia” skóry użytkownika, nowe narzędzie Google może zasugerować diagnozę pewnych dolegliwości np. skórnych.

Nowa apka wymagać będzie tylko trzech zdjęć dotkniętego zmianami obszaru skóry. Podczas przetwarzania tych 3 zdjęć aplikacja zapyta użytkownika, kiedy wystąpił problem i inne objawy które ew. występują wraz ze zmianami skórnymi. Od tego momentu sztuczna inteligencja wykorzysta wiedzę o 288 chorobach skóry do proponowania potencjalnych dopasowań, a następnie możesz wg. jej sugestii prowadzić dalsze badania.

Wszystko wskazuje na to, że aplikacja zostanie udostępniona pod koniec 2021 roku i zostanie wyszkolona do oceny dla wszystkich grup wiekowych, ras, odcieni i typów skóry, a także płci.

Dodaj komentarz

trzynaście + jedenaście =