Tesla testuje czujniki lidarowe Luminara.

Tesla testuje czujniki lidarowe Luminara.

Tesla Model Y został sfotografowany na Florydzie. Co zapewne nie jest dziwne, gdyby nie jeden szczegół, bo na dachu Tesli znajdowały się czujniki lidarowe firmy Luminar. Co jest bardzo zaskakujące ze względu na pogardę dyrektora generalnego Tesli Elona Muska do laserowych czujników używanych przez większość producentów konkurencyjnych pojazdów autonomicznych.

Wg Bloomberga podobno jednak podejście firmy i samego dyrektora do tej technologii znacznie zmieniła się i Tesla nawiązała współpracę z Luminarem aby używać lidera do „testowania i rozwijania” tej technologii. Nietypowa Tesla została zauważona Palm Beach na Florydzie przez Graysona Brulte, który mieszka w okolicy. Zauważony model Y miał tablicę rejestracyjną producenta zarejestrowaną dla Tesli w Kalifornii.

Możliwe, że testy użycia czujników lidarowych w Teslach spowodowane jest tym, że jednak same kamery nie wystarczają do trybu pełnej autonomicznej jazdy, która miał być udostępniony niebawem. Już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że system pełnej autonomii pojazdu jest daleki od doskonałości, wiec może LiDAR ma pomóc Tesli w uzyskaniu pełnej autonomii w pojazdach tej firmy.

Dodaj komentarz

2 − jeden =