NVIDIA zakończy wsparcie techniczne generacji procesorów Kepler.

Koniec sterowników dla serii Kepler

Wraz z nowymi sterownikami R470 Nvidii po 9 latach zakończy wsparcie techniczne generacji procesorów Kepler. Przypomnijmy, że karty serii Kepler zadebiutowały w 2012 roku więc minęło sporo czasu od ich premiery, na tej technologii powstało wiele imponujących kart graficznych i akceleratorów. Do nich należą serie GeForce GTX 600, GTX 700 oraz potężne akceleratory /jak na tamte czasy/ dla centrów danych karty Tesla K80 i K40.

Sterowniki do produktów „Kepler” takie jak GeForce, Quadro i Tesla mają być utrzymywane jeszcze przez kilka następnych miesięcy, po czym sterowniki przejdą na mniej regularne aktualizacje.

Jednak ostatnie z nich, czyli karty serii Tesla takie jak K80 czy K40 przeznaczone dla centrów danych mają mieć nadal wsparcie długoterminowe gałęzi Linux R470 (LTSB) ma ono być utrzymywane przez 3 lata. Nie ma co się dziwić, nadal te akceleratory znajdują się w wielu centrach danych i są stosowane do obliczeń związanych ze sztuczna inteligencją. Jednak na takie długoterminowe wsparcie nie mają co liczyć użytkownicy kart graficznych Nvidii GTX z tej serii.

Tesla K80

Dodaj komentarz

5 − 1 =