Duża aktualizacja podstawowego algorytmu rdzenia wyszukiwarki Google

Duża aktualizacja podstawowego algorytmu rdzenia wyszukiwarki Google.

Google publikuje dużą aktualizację algorytmu rdzenia z dniem 2 czerwca 2021 r jest to tylko pierwsza część dużych zmiana algorytmu Google druga jej część zostanie opublikowana w lipcu.

Zmiana jest tak duża, że Google nie dało rady wszystko przygotować na czerwiec, więc było zmuszone podzielić aktualizację na dwa etapy wdrożenia.

Danny Sullivan z Google oświadcza na Twitterze:

„Niektóre z naszych planowanych ulepszeń w czerwcowej aktualizacji 2021 nie są jeszcze gotowe, więc idziemy dalej z tymi częściami, które są, a następnie podążymy za resztą w aktualizacji z lipca 2021. Większość witryn nie zauważy żadnej z tych aktualizacji, co jest typowe w przypadku wszystkich aktualizacji podstawowych”.

W najbliższych tygodniach zapewne zobaczymy zmiany w rankingu wyszukiwarki Google spowodowane aktualizacją rdzenia, bo takie zmiany nie następują z dnia na dzień.

Nie należy panikować, jeśli zobaczysz znaczne spadki po pierwszej części aktualizacji tak jak zbytnio się cieszyć, kiedy Twoje pozycje pójdą w górę ze względu na to, że lipcowa druga część może wszystko ponownie zmienić. Dopiero wdrożenie pełne obu części powie nam coś więcej o wpływie aktualizacji na niektóre witryny.

Dodaj komentarz

siedemnaście + trzy =