StyleGan -Najciekawsze technologie sztucznej inteligencji cz.1

Najciekawsze technologie sztucznej inteligencji cz.1

StyleGan

StyleGan to nowatorski sposób generowania min. foto realistycznych obrazów praktycznie nie do odróżnienia od rzeczywistych. Jego pierwsza wersja została zaprezentowana przez badaczy Nvidii w grudniu 2018 a następnie udostępniona w lutym 2019 roku. W ciągu dwóch lat powstały jej nowe ulepszone wersje: StyleGan2, StyleGan2 Ada oraz najnowsza StyleGan3 są one jeszcze bardziej dopracowane i mają mniejsze zapotrzebowanie na moc akceleratorów sztucznej inteligencji oraz potrzebują mniejszej ilości danych do przeprowadzenia szkolenia, przez co technologia stała się praktycznie dostępna dla każdego kto posiada kartę graficzną Nvidii z co najmniej 12GB pamięci i odpowiednią wiedzę.

Do generowania unikatowych obrazów można użyć już przeszkolonego modelu /wiele modeli StyleGan jest dostępnych w Internecie/ lub spróbować wyszkolić model samemu jednak do tego trzeba zebrać odpowiednią ilość zdjęć minimum 3 tys. /czym więcej tym lepiej/ w odpowiednim formacie i o podobnej tematyce np.: pejzaże, twarze ludzi czy np. zbiór zdjęć kotów albo motyli. Po paru dniach szkolenia / czas zależy od mocy karty graficznej/ otrzymacie model, który będzie mógł generować tysiące unikatowych zdjęć tematycznych np. ludzi, którzy nie istnieją.

StyleGan nie tylko umożliwia nam pracę z obrazem, ale również powstały jego wersje do generowania głosów, muzyki takie jak np. GANSynth oraz StyleCLIP, czyli manipulacje obrazu za pomocą opisu tekstowego. Liczba możliwych zastosowań technologii Nvidii ciągle rośnie.

Na tej stronie thispersondoesnotexist.com możecie zobaczyć wygenerowane obrazy ludzi przy pomocy StyleGan2.

Dodaj komentarz

pięć × trzy =