Najnowsze informacje SEO

Najnowsze informacje SEO

Niepotwierdzona aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google

11 stycznia 2022 prawdopodobnie nastąpiła aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google. Jeżeli to prawda byłaby to pierwsza aktualizacja wyszukiwarki Google w tym roku. Jak na razie aktualizacja nie jest potwierdzona przez Google, ale wiele narzędzi śledzący pokazuje duże zmiany SERP w tym terminie które trwają do dziś.

Google nie poda szczegółowych informacji na temat aktualizacji podstawowego algorytmu wyszukiwarki.

Ogłoszenia aktualizacji rdzenia algorytmu podstawowego wyszukiwarki Google nie będą zawierały w przyszłości więcej szczegółów co do zmian wprowadzanych przez aktualizację. Spowodowane jest to tym, że co prawda Google ma wewnętrznie szczegółowe informacje, ale nie może udostępnić tych informacji publicznie. Informacja ta została ujawniona w najnowszym odcinku podcastu Search Off The Record z Martinem Splittem, Johnem Muellerem oraz Garym Illyesem z zespołu Search Relations Google. Jednak nie jest to wina zespołu a samej polityki firmy Google. Jedynie co może zrobić zespół zespołu Search Relations to jak zawsze przy każdej aktualizacji rdzenia algorytmu Google sugerują, aby zapoznać się ze wskazówkami Google dla webmasterów.

Gęstość słów kluczowych nie jest czynnikiem rankingowym wyszukiwania SEO

John Mueller z zespołu Search Relations Google otrzymał pytanie na Redidit o treści: „Czy według Ciebie gęstość słów kluczowych nadal będzie czynnikiem SEO w 2021 r.” John Mueller odpowiedział krótko „nie”.

Zapewne pytającemu chodziło o rok 2022, gdyż zadał je w samej końcówce roku 2021. Odpowiedź John Muellera może zaskoczyć niejedną osobę zajmująca się SEO. Nadal wiele osób z branży jest przekonana, że gęstość słów kluczowych ma duże znaczenie w SEO. Wydaje mi się jednak, że gęstość słów kluczowych miało znaczenie, ale do momentu wprowadzenie do algorytmu wyszukiwarki BERTA. Bert znacznie lepiej rozumie treść strony i czego ona dotyczy nie trzeba już wg. mnie zagęszczać słów kluczowych, żeby wyszukiwarka zrozumiała co jest istotne w indeksowanej treści.

Dodaj komentarz

3 × jeden =