Nadchodzi nowa aktualizacja wyszukiwarki Google

Nadchodzi nowa aktualizacja wyszukiwarki Google

Od razu uspokajam nowa aktualizacja na razie dotyczy tylko stron angielskojęzycznych. Oczywiście zapewne za jakiś czas zostanie ona rozszerzona na inne języki, ale na razie nie ma terminu, kiedy by miało to nastąpić.

Nadchodząca aktualizacja jest dość spora, bo jej wdrożenie zajmie ok 14 dni a termin uruchomienia tej aktualizacji prawdopodobnie nastąpi 22 sierpnia 2022. Celem nadchodzącej aktualizacji jest wg. Google „…zapewnienie użytkownikom więcej oryginalnych, pomocnych treści napisanych przez ludzi dla ludzi, a nie treści stworzonych głównie dla ruchu w wyszukiwarkach”. Nadchodzi nowa aktualizacja może mieć spory wpływ na ranking, bo może wyeliminować sporo treści pisanych głównie dla poprawy miejsca rankingowego w wyszukiwarce a w nie dla przekazania istotnych, oryginalnych treści.

Aktualizacja szczególnie będzie odczuwalna w przypadku treści na stronach internetowych związanych z rozrywką oraz z technologią i edukacją.

Więcej informacji na tematy związane z pozycjonowaniem znajdziecie w naszym dziale SEO: https://gadzety360.pl/category/seo/

Dodaj komentarz

8 − dwa =