Najnowsza aktualizacja Google – początek walki z generatorami treści AI?

Najnowsza aktualizacja Google – początek walki z generatorami treści AI?

Wszystko wskazuje na to, że Google przy pomocy najnowszej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki, rozpoczęła walkę z generatorami treści AI i chce ukarać strony, które korzystają z tego typu narzędzi.

Coraz więcej firm w sieci oferuje usługi generowania treści dla blogów, mediów społecznościowych itd.  a to spora pokusa dla wielu właścicieli serwisów internetowych. Kreowanie więcej treści w błyskawicznym czasie może kusić i nie ma się co temu dziwić, ludzie zawsze szukali sposobów, żeby nie musieli zbytnio pracować. Takie generatory również istnieją w j. polskim jednak na razie Google przeprowadza aktualizację tylko dla języka angielskiego, więc jeśli używasz takich narzędzi w j. polskim na razie możesz być spokojny, ale tylko na razie…

Zapewne to pierwszy test skuteczności nowej aktualizacji. Język angielski to świetny poligon doświadczalny, bo właśnie w tym języku powstaje najwięcej generowanych treści głównie dzięki GPT3 od OpenAI.

Firm oferujących generatory treści jest coraz więcej a modele SI coraz doskonalsze, dlatego zapewne nie będzie to łatwa walka dla Google. Nie neguję w pełni takich generatorów w wielu przypadkach mogą być pomocne, ale może dojść do tego, że większość treści będzie tworzona przez takie generatory, bo dobrze wiemy, że człowiek nie zna umiaru, więc wydaje się, że tego typu aktualizacja ma naprawdę sens.

Google nie informuje w sposób jasny, że najnowsza aktualizacja ma uderzyć w użytkowników generatorów treści jednak, kiedy się wczytamy w informacje na jej temat wydaje się to dość oczywiste.

1 komentarz do “Najnowsza aktualizacja Google – początek walki z generatorami treści AI?”

  1. Może to być walka z wiatrakami. Sztuczna inteligencja będzie coraz doskonalej radzić sobie z tworzeniem treści, więc będzie coraz trudniej do namierzenia że to dzieło ai a nie człowieka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

dwa + 5 =