DreamStudio Beta – generowanie grafik AI w przeglądarce internetowej

DreamStudio Beta – generowanie grafik AI w przeglądarce internetowej

Firm IT oferujących generowanie obrazów na podstawie opisu przybywa. Nowym „graczem” na tym rynku jest Stability AI, firma udostępniła właśnie swoją przeglądarkową wersję DreamStudio Lite którą każdy może przetestować za darmo.

Co to jest DreamStudio Beta Litle?

Na oficjalnej stronie projektu możemy przeczytać, że „DreamStudio to nowy pakiet generatywnych narzędzi multimedialnych zaprojektowanych, aby zapewnić każdemu moc nieograniczonej wyobraźni i bezproblemową ekspresję wizualną dzięki połączeniu przetwarzania języka naturalnego i rewolucyjnej kontroli wprowadzania danych w celu przyspieszenia kreatywności.”

DreamStudio Beta Litle

Od pierwszego spojrzenia na DreamStudio Beta Little spodobał mi się intuicyjny interfejs użytkownika. W prosty sposób, za pomocą jednego monitu, możesz zwiększyć liczbę obrazów, które chcesz wygenerować. Również zmiana rozdzielczości generowanego obrazu jest prosta. W wielu podobnych modelach mamy tylko opcję generowania kwadratowych grafik o rozdzielczościach 512×512 lub 1024×1024, ale w DreamStudio Litle mamy znacznie więcej możliwości: 512×512, 512×768, 512×1024, 768×768, 768×1024 i 1024×1024, co jest bardzo fajne.

Aby zrozumieć działanie pozostałych parametrów, trzeba je bliżej poznać, jeśli jesteś początkującym w tej dziedzinie.

Aplikacja przeglądarkowa zawiera również przydatną stronę historii wygenerowanych grafik, ale nie przechowuje obrazów na serwerze. Jeśli nie pobierzesz obrazów przed zamknięciem strony i ponownym otwarciem, na pamiątkę zostaną ci tylko grafiki w niskiej rozdzielczości.

Aplikacja nie jest w pełni bezpłatna. Po rejestracji i uruchomieniu otrzymasz kredyty na wygenerowanie sporej ilości grafik na zachętę, a po wyczerpaniu limitu przyznanych kredytów będziesz mieć możliwość wykupienia dodatkowych. Na stronie projektu znajduje się cennik dla zainteresowanych.

Jakość generowanych grafik na podstawie monitów jest naprawdę świetna, a do tego mogą być w formacie panoramicznym lub portretowym. Trzeba też pamiętać, że to dopiero wersja beta Light. Firma Stability AI ma w planach bardziej rozbudowane aplikacje, również do tworzenia wideo.

 Poniżej przykłady grafik, które wygenerowałem.

Dla zainteresowanych link do rejestracji: https://beta.dreamstudio.ai/

Dodaj komentarz

dwanaście − cztery =