DreamStudio Beta – generowanie grafik AI w przeglądarce internetowej

DreamStudio Beta

DreamStudio Beta – generowanie grafik AI w przeglądarce internetowej

Firm IT oferujących generowanie obrazów na podstawie opisu przybywa. Nowym „graczem” na tym rynku jest Stability AI, firma udostępniła właśnie swoją przeglądarkową wersję DreamStudio Lite którą każdy może przetestować za darmo.

Co to jest DreamStudio Beta Litle?

Na oficjalnej stronie projektu możemy przeczytać, że „DreamStudio to nowy pakiet generatywnych narzędzi multimedialnych zaprojektowanych, aby zapewnić każdemu moc nieograniczonej wyobraźni i bezproblemową ekspresję wizualną dzięki połączeniu przetwarzania języka naturalnego i rewolucyjnej kontroli wprowadzania danych w celu przyspieszenia kreatywności.”

DreamStudio Beta Litle

Od pierwszego spojrzenia na DreamStudio Beta Litle spodobał mi się intuicyjny interfejs użytkownika. W prosty sposób za pomocą jednego monitu możesz zwiększyć liczbę obrazów, które chcesz wygenerować. Również prosta jest zmiana rozdzielczości generowanego obrazu.  W wielu podobnych modelach mamy tylko opcję generowania kwadratowych grafik 512×512 lub 1024×1024, natomiast w DreamStudio Litle mamy znacznie więcej możliwości: 512×512, 512×768, 512×1024, 768×768, 768×1024 oraz 1024×1024 i to jest bardzo fajne.

Z pozostałymi parametrami trzeba zapoznać się bliżej, żeby zrozumieć ich działanie, jeżeli jesteś początkujący w tej dziedzinie.

Aplikacja przeglądarkowa zawiera również przydatną stronę historii wygenerowanych grafik, ale nie przechowuje obrazów na serwerze, więc po zamknięciu strony i ponownym otwarciu, jeżeli nie pobierzesz obrazów wcześniej to na pamiątkę zostaną ci tylko grafiki w niskiej rozdzielczości.

Aplikacja nie jest w pełni bezpłatna po prostu po rejestracji i uruchomieniu otrzymasz kredyty na wygenerowanie sporej ilości grafik na zachętę a po wyczerpaniu limitu przyznanych kredytów masz możliwość wykupienia dodatkowych. Na stronie projektu jest cennik dla zainteresowanych.

Co do jakości generowania grafik z opisu to są one naprawdę świetne a do tego mogą być w formacie panoramicznym lub portretowym. Trzeba też brać pod uwagę, że to dopiero wersja beta Light firma Stability AI ma w planach bardziej rozbudowane aplikacje również do video.

 Poniżej przykłady grafik, które wygenerowałem.

Dla zainteresowanych link do rejestracji: https://beta.dreamstudio.ai/

Author: gadzety360
Jestem pasjonatem wszelkich technologii IT a szczególnie nauczania maszynowego oraz grafiki 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.