Stable Diffusion UI v2 – dla każdego i bez ograniczeń.

Stable Diffusion UI v2 – dla każdego i bez ograniczeń.

Stable Diffusion to jedna z najnowocześniejszych technologii tworzenia obrazów przy pomocy opisu tekstowego. Jednak dostęp do tej technologii jest dość ograniczony. Wiele modeli udostępnionych w sieci umożliwia za darmo wygenerowanie tylko kilku grafik, jeżeli chcesz wygenerować więcej obrazów musisz za nie zapłacić. Są oczywiście dostępne darmowe, ale ich użycie nie jest takie proste, żeby je używać trzeba posiadać komputer najlepiej z systemem Linuks i dość spore umiejętności informatyczne. Również niezbędna jest karta graficzna Nvidia z co najmniej 6GB pamięci na karcie.

Jednak okazało się, że jest możliwość użycia w prosty sposób tego tupu oprogramowania w systemie Windows 10 bez potrzeby posiadania sporej wiedzy informatycznej. Taką możliwość daje Stable Diffusion UI v2.

Stable Diffusion UI v2

Stable Diffusion UI v2 to darmowy ogólnie dostępne oprogramowanie dla Windowsa i Linuksa, które znajdziecie w GitHub. Jest proste w użyciu i oferuje duże możliwości. Możecie sami się przekonać instalując je na swoim komputerze. Oprogramowanie możecie ściągnąć stąd: https://github.com/cmdr2/stable-diffusion-ui.  Umożliwia po rozpakowaniu i uruchomieniu przy pomocy jednego kliknięcia użycie możliwości Stable Diffusion na własnym komputerze.

Po rozpakowaniu i uruchomieniu pliku: Start Stable Diffusion UI.cmd, musicie uzbroić się w cierpliwość, komputer zacznie pobierać sporą liczbę oprogramowania wraz z wyszkolonym modelem, więc w zależności od posiadanego złącza Internetowego może to potrwać parę godzin, jeżeli jest on powolne.

Po instalacji oprogramowania w Waszej przeglądarce uruchomi się panel, gdzie możecie zacząć zabawę z generowaniem grafik. Oczywiście do szybkiego kreowania obrazów zalecana jest karta graficzna Nvidii, czym więcej pamięci będzie posiadała tym lepiej, ale jeżeli nie posiadacie tego typu karty graficznej to i tak oprogramowanie umożliwi wam generowanie grafik przy pomocy procesora tylko że będzie to trwało naprawdę długo.

Oprogramowanie ma bardzo dużo opcji z którymi warto się zapoznać. Umożliwia generowanie grafik portretowych i panoramicznych o dość sporych rozdzielczościach. Jakość generowania obrazu jest znakomita / jak na ogólnie dostępny model/. Do tego wydaje się, że nie posiada cenzury co do generowania rodzajów grafik a często ta cenzura występuje nawet w płatnym oprogramowaniu.

Poniżej wygenerowane przez nas grafiki. Zachęcam do zabawy z tym genialnym modelem Stable Diffusion.

Zdjęcia wygenerowane przez gadzety360.pl przy pomocy Stable Diffusion

Dodaj komentarz

7 − 6 =