YUNEEC H850-RTK – dron klasy biznesowej

YUNEEC H850-RTK

YUNEEC H850-RTK – Dron klasy biznesowej, zaprojektowany specjalnie z myślą o rozpoznaniu, służbach ratowniczych, bezpieczeństwie publicznym, inspekcjach oraz geodezji, który przykuł uwagę samego Pawła Mateńczuka ps. Naval – weterana wojennego z Iraku i Afganistanu. Mowa oczywiście o najnowszym dronie do zadań specjalnych H850-RTK, firmy Yuneec – jednego z największych producentów bezzałogowców na świecie.

Konstrukcja hexacoptera oferuje niezbędne bezpieczeństwo, moc, wydajność, stabilność i zdolność do przenoszenia cięższych ładunków w ekstremalnych warunkach pogodowych, silnym wietrze i deszczu. W zależności od obciążenia użytkowego możliwe są loty trwające do 65 minut oraz obciążenie do 3 kg. Wszystkie payload’y H520E są kompatybilne z H850-RTK. Ułatwia to korzystanie z kamer Yuneec na dwóch różnych platformach: H520E i H850.

YUNEEC H850-RTK dron pełen technologii

Istotną cechą maszyny jest odbiornik satelitarny. Zamontowano w niej urządzenie GNSS-RTK śledzące sygnały GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou, które pozwala z chirurgiczną precyzją wyznaczać pozycję maszyny dla potrzeb fotogrametrycznych. Zapis surowych obserwacji umożliwia także postprocessing danych z wykorzystaniem techniki PPK. Co istotne, zastosowanie podwójnej anteny satelitarnej zapewni kontynuowanie pracy w razie awarii jednej z nich oraz jeszcze bardziej zwiększy precyzję pomiaru m.in. w działaniach geodezyjnych.

Drona można integrować z wieloma rodzajami sensorów, w tym z kamerami światła dziennego, kamerami termowizyjnymi czy wielospektralnymi, a także skanerami laserowymi, lampami matrycowymi czy zewnętrznymi modułami obliczeń brzegowych. Kontroler lotu zbudowany został na platformie na PX4. H850 jest wyposażony w podwójne IMU, kompas, barometr, dwie anteny RTK i dwie inteligentne baterie. Nawet z działającymi tylko pięcioma silnikami dron jest w stanie bezpiecznie wylądować. Jednym kliknięciem użytkownik może zainstalować certyfikowane przez YCAP urządzenie Drone-Tag do zdalnej identyfikacji, która stanie się obowiązkowa w Europie w 2024 roku.

aeroMind

aeroMind jest oficjalnym dystrybutorem profesjonalnych dronów (UAV), systemów antydronowych (C-UAV) oraz indywidualnych aplikacji UAV. Ich oferta zaczyna się od profesjonalnych dronów Yuneec, poprzez własny system dalekiego zasięgu, aż po mobilne laboratorium Atmon FL.

Yuneec

Marka założona w 1999 roku w Hong Kongu, od ośmiu lat funkcjonująca na całym świecie pod nazwą Yuneec. Swoje biura posiada w Chinach, Niemczech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie największy producent radiowo sterowanych modeli samolotów (OEM) na świecie.

Dodaj komentarz

2 × 1 =