Getty Images zakazuje treści generowanych przez AI

Getty Images zakazuje treści generowanych przez AI

Getty Images amerykańska agencja prowadząca bank zdjęć, materiałów video i muzyki zakazuje dodawania treści generowanych przez sztuczną inteligencję do swojego banku zdjęć obawiając się problemów z prawem autorskim.

Zakaz przesyłania i sprzedawania grafik dotyczy wszystkich obrazów tworzonych przez programy takie jak DALL-E, Midjourney i Stable Diffusion.

Swoją decyzję wyjaśniał w The Verge, dyrektor generalny Getty Images Craig Peters: „Istnieją poważne obawy dotyczące praw autorskich do wyników tych modeli i nierozwiązanych kwestii praw w odniesieniu do obrazów, metadanych obrazu i osób zawartych na obrazach”.

Twórcy generatorów AI nie zgadzają się z tą opinią twierdząc, że technologia jest w pełni legalna.

Craig Peters odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Getty Images otrzymało jakieś zarzuty prawne w związku ze sprzedażą treści generowanych przez AI. Stwierdził tylko że na razie takich treści jest niewiele na ich platformie oraz powtórzył swoje twierdzenie, że firma wprowadza tę zasadę tylko w celu „uniknięcia ryzyka dla reputacji, marki i wyników finansowych”. Czyżby to pierwsze czarne chmury nad technologią generatorów AI?

Obraz wygenerowany przy pomocy Stable Diffusion

Na podstawie informacji z theverge.com

Dodaj komentarz

jeden × jeden =