FUJIFILM X-H2 – bezlusterkowy aparat cyfrowy

FUJIFILM X-H2 – bezlusterkowy aparat cyfrowy

 8 września 2022 r. koncern FUJIFILM Corporation poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowego bezlusterkowca z serii X. FUJIFILM X-H2 to nowy bezlusterkowy aparat cyfrowy o rozdzielczości 40,2 MP, zapewniająca najwyższą jakość obrazu w historii serii X.

Aparat cyfrowy X-H2 wyposażony został w matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym X-Trans™ CMOS 5 HR o rozdzielczości 40,2 megapikseli oraz szybki procesor X-Processor 5. Nowy aparat nie tylko wykonuje fotografie w wysokiej rozdzielczości, ale również potrafi rejestrować materiały wideo w jakości 8K/30P przy zastosowaniu kodeka Apple ProRes.

FUJIFILM X-H2 oferuje duży wybór opcji i funkcjonalności wspierających fotografowanie. Najważniejsze z nich to: autofokus z opartą na sztucznej inteligencji funkcją wykrywania i rozpoznawania obiektów, dzięki czemu potrafi on automatycznie wykryć i śledzić różne obiekty, wbudowany w korpus pięcioosiowy układ stabilizacji obrazu zapewniający skuteczną kompensację drgań, elektroniczny wizjer o rozdzielczości 5,76 mln punktów oraz gniazdo kart pamięci kompatybilne z kartami CFexpressTM.

Aparat będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 29 września 2022 roku a sugerowana cena detaliczna to 9999 zł brutto. Ten sam aparat z obiektywem XF16-80mmF4 R OIS WR ma sugerowaną cenę detaliczną 12.999 zł brutto.

FUJIFILM X-H2

Dodaj komentarz

jeden + dziewiętnaście =