Jakby dzisiaj wyglądali nasi idole, gdyby przedwcześnie nie zmarli

Jakby dzisiaj wyglądali nasi idole, gdyby przedwcześnie nie zmarli

Stable Diffusion UI został wydany w wersji v2.195 beta i robi sporą furorę w sieci i nie zwalnia tempa w rozwoju aplikacji.  Nie tylko ten generator grafik przy pomocy monitów tekstowych jest tak popularny, inne modele AI takie jak Dall-E2 czy Midjourney są nie mniej popularne. Jednak Stable Diffusion UI ma jedną zdecydowaną przewagę nad pozostałymi, możesz uruchomić go na własnym komputerze i używać za darmo.

O możliwościach generatorów grafik AI rozpisują się portale nie tylko informatyczne zachwycając się ich możliwościami i wieszcząc koniec zawodu grafika. Trudno przewidzieć jakie możliwości będą miały takie generatory za rok czy dwa. Na pewno w tym momencie wiele firm na świecie trenuje modele na olbrzymich liczbach zdjęć i grafik i tylko możemy czekać na efekt ich prac.

 Jest to dopiero początek tej dziedziny nadal ona ewoluuje a pierwsze firmy zaczynają demonstrować tego typu modele, ale jako generatory video. Swoje pierwsze próby w tej dziedzinie przedstawił Facebook i Google. O tych generatorach video napiszę szerzej w najbliższym czasie.

Dziś postanowiłem Wam pokazać efekt użycia jednej z możliwości Stable Diffusion, czyli dodanie lat osobie znanej. Postanowiłem wygenerować wygląd Johna Lennona, Kurta Cobaina, Bruce Lee oraz Marilyn Monroe, gdyby nadal żyli.

Poniżej zestawienie zmarłych gwiazd w wieku 60 oraz 80 lat oczywiście wg. wizji Stable Diffusion UI. Czy algorytm AI trafnie wygenerował ich wygląd to już oceńcie sami.

John Lennon w wieku 60 lat.
John Lennon w wieku 80 lat
Marilyn w wieku 60 lat.
80 letnia Marilyn Monroe.
Kurt Cobain w wieku 60 lat.
Kurt Cobain w wieku 80 lat.
Bruce Lee w wieku 60 lat.
80 letni Bruce Lee.

Dodaj komentarz

1 + 9 =