SEO a generowane zdjęcia przez AI

SEO a generowane zdjęcia przez AI

Jak wiadomo wyszukiwarka Google zabrania używania treści generowanych przez AI do manipulowania wynikami wyszukiwarki. Z wytycznych dla Webmasterów Google zabrania takich praktyk informacja ta została dodana zanim powstały generatory AI.
Generatory treści istnieją od dawna jednak generatory od AI to już znacznie poważniejsze zagrożenie dla jakości wyników wyszukiwania, dlatego też Google próbuje walczyć z tego typu treściami uważając je jako zagrożenie do treści wysokiej jakości tworzonych przez ludzi.


Jednak co z generowaniem obrazów AI i umieszczaniem ich jako ilustracje na stronach www? Czy Google również postanowi z nimi walczyć?

Okazuje się, że do tej kwestii Google ma zupełnie inne podejście w tym wypadku do użycia AI i nie ma zamiaru karać witryny, które wykorzystują tego typu ilustracje dla swoich treści. Potwierdził to w rozmowa z Lizzi Sassman sam John Mueller z Google. Z rozmowy ich wynika, że Google nie ma większych zastrzeżeń do używania tej technologii do ilustrowania swoich stron.
Wydaje się, że jest to bardzo zdrowe podejście, większość zdjęć są kupowane w bankach grafik, przez co te same ilustracje można rozpoznać na wielu stronach. Generatory grafiki AI takie jak Stable Diffusion czy Dall-E2 umożliwiają tworzenie unikatowych grafik dla każdego artykułu. Jednak, żeby je stworzyć trochę więcej trzeba się napracować niż pobranie grafiki z banku zdjęć. Dopracowanie opisów, wielokrotne próby generowania aż do momentu uzyskania satysfakcjonującej ilustracji to nie takie znowu łatwe. Dlatego miło słyszeć, że Google nie ma z tym problemu.

SEO a generowane zdjęcia przez AI. Ilustracja wygenerowana przez Stable Diffusion

Dodaj komentarz

dziewiętnaście + 17 =