DeOldify – kolorowanie fotografii czarno białych oraz filmów

DeOldify – kolorowanie fotografii czarno białych oraz filmów

DeOldify to projekt nauczania maszynowego oparty na sieciach GAN służący do kolorowania starych fotografii i filmów. Na stronie projektu: https://github.com/jantic/DeOldify znajdziecie różne opcje użycia DeOldify. Można eksperymentować z nim na dwa sposoby, czyli przetestować jego możliwości przy pomocy darmowej strony: https://deepai.org/machine-learning-model/colorizer lub własnego komputera z systemem Linux i kartą graficzną GeForce.

W projekcie mamy do dyspozycji trzy modele służące do koloryzacji. Każdy z nich ma mocne i słabe strony. Pierwszy model Artistic osiąga najwyższą jakość w kolorowaniu obrazów pod względem detali i jaskrawości. Jego głównym minusem jest słabe radzenie sobie z portretami i scenami natury.

Drugi z modeli to Stable ten model w odróżnieniu od Artistic świetnie sobie radzi przy krajobrazach i portretach. Trzecim modelem jest model Video, gdzie już sama nazwa wskazuje na zastosowanie. Służy on oczywiście do koloryzowania materiałów video.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie projektu. Poniżej kilka przykładów koloryzacji ze strony projektu.

Przykłady kolorowanie filmów przy pomocy modelu

Przykład ze strony projektu koloryzacji fotografii.

Dodaj komentarz

2 × pięć =