Sztuczna inteligencja jako inspiracja dla twórców

Sztuczna inteligencja jako inspiracja dla twórców na przykładzie krzesła komputerowego.

Wielu projektantów i grafików może mieć obawy jak sztuczna inteligencja wpłynie na ich pracę. Większość z nich spodziewa się raczej negatywnego wpływu a nawet utraty pracy i zastąpienie ich przez AI. Możliwe, że kiedyś do tego dojdzie, ale raczej w najbliższym czasie generatory grafiki nie zastąpią projektantów i grafików za to mogą im pomóc inspirując ich czy też wspomagać pracę twórczą poprzez renderowaniem różnych wariantów pomysłów na podstawie wstępnie przygotowane projekty.

Projektant w takich programach jak darmowy Stable Diffusion UI może wgrać swój szkic np. krzesła komputerowego i uzyskać różnorodne warianty swojego pomysłu. Nie jestem grafikiem, ale postanowiłem sprawdzić jak by wyglądały takie projekt na przykładzie krzesła komputerowego.

Na początek chciałem obejrzeć jakimi krzesłami zaskoczy mnie sztuczna inteligencja po wprowadzeniu tylko ogólnikowego krótkiego monitu.

Propozycje krzeseł komputerowych okazały się bardzo ciekawe. Poniżej kilka z nich.

Następnie użyłem szkicu, żeby uzyskać warianty naszkicowanego krzesła. Tak wyglądał szkic:

szkic krzesła

Otrzymywałem takie interpretacje tego szkicu:

Ten wariant wgrałem jako wzór do dalszej interpretacji.

Postanowiłem jeden z otrzymanych wariantów wgrać jako wzór zamiast mojego szkicu, żeby otrzymać warianty na podstawie tego wzoru. Uzyskałem takie interpretacje krzesła komputerowego:

Wydaje się, że sztuczna inteligencja jako inspiracja dla twórców może mieć duży potencjał wspomagania, ułatwiając pracę i zamieniając potencjalnego konkurenta w współpracownika.

Dodaj komentarz

sześć + szesnaście =