Strix Gold Aura Edition – nowa seria zasilaczy od Asusa

Strix Gold Aura Edition – nowa seria zasilaczy od Asusa

ASUS Republic of Gamers zaprezentował zupełnie nową serie zasilaczy w standardzie ATX 3.0 z obsługę 16-pinowego PCI Express (PCIe) i zintegrowanym podświetlenie Aura Sync RGB. Nowa seria zasilaczy dostępny jest w wariantach 750 W, 850 W, 1000 W i 1200 W.
Cały zasilacz w nowej serii jest zamknięty w eleganckiej aluminiowej obudowie, która działa jak własny radiator, dodatkowo redukując temperaturę i minimalizując hałas. Rozproszenie ciepła jest wspomagane przez wentylator Axial-tech 135 mm, z podwójnym łożyskiem kulkowym zapewniającym długotrwałą pracę i dłuższymi łopatkami w celu poprawy przepływu powietrza.
Jak sama nazwa wskazuje nowej serii zasilaczy ROG, są one kompatybilne z Aura Sync, dzięki nowemu oświetleniu RGB z logo ROG Fearless Eye. Największym ulepszeniem jednak jest nowe 16-stykowe złącze zasilania dla nowoczesnych kart graficznych. Podczas gdy poprzednie zasilacze wymagały adaptera do użytku z niektórymi nowoczesnymi GPU zasilacze ROG Strix Gold Aura Edition są dostarczane z natywnym 16-pinowym kablem PCIe, który może przesyłać do 600 W mocy bezpośrednio do kart z serii RTX 4090 bez żadnego adaptera. Zasilacze posiadają certyfikat 80 Plus Gold.

Na podstawie: rog.asus.com

Dodaj komentarz

1 × 4 =