Gastroback 42507 – Urządzenie do gotowania ryżu

Gastroback 42507 – Urządzenie do gotowania ryżu

Testy Małego AGD

Gotowanie ryżu często bywa problematyczne, ryżu w woreczkach raczej należy unikać a za to sypki ryż nie każdy umie ugotować idealnie. Dlatego postanowiliśmy przetestować urządzenie który podobno rozwiązuje odwieczny problem przypalania ryżu.

Tym urządzeniem jest Gastroback 42507, urządzenie do gotowania ryżu które ma sprawić że ryż zawsze będzie idealnie ugotowany. Samo urządzenie można kupić w Polsce za ok 350 zł.  Urządzenie wykonane jest nienagannie, elegancko zaprojektowane i robi wrażenie solidnego urządzenia do kuchni.

Jak się okazało Gastroback 42507 to nie tylko urządzenie do gotowania ryżu ale również warzyw, ryb i kaszy więc ma sporo zastosowań które mogą się przydać w kuchni. Jednak nas interesowało głownie bezproblemowe ugotowanie idealnego ryżu. Gastroback 42507 ma 25 centymetrów długości, 27,2 centymetra szerokości i 24 centymetry wysokości więc jest całkiem sporym urządzeniem ale za to nie będzie problemu przygotować w nim ryż nawet dla sporej rodziny bo jego pojemność wynosi aż 3 litry.

Oprócz głównego urządzenia w kształcie garnka w zestawie znajduje się również wkładka do gotowania na parze, która umożliwia gotowanie na parze i gotowanie min. warzyw oraz ryb, łyżka do ryżu i miarka do odmierzania odpowiedniej ilości ryżu.

Gastroback 42507 – Urządzenie do gotowania ryżu

Gotowanie ryżu

Po odmierzeniu odpowiedniej ilości ryżu i wody oraz uruchomieniu urządzenie, urządzenie gotuje ryż metodą pęcznienia, co oznacza, że ​​ryż wchłonie całą wodę. Dzięki tej metodzie gotowania ryż zachowuje naturalne składniki, minerały i witaminy. Urządzenie sprawdziło się wyśmienicie przygotowując idealny ryż a kiedy już to zrobiło przełączyło się w tryb utrzymywania ciepła. Zdecydowanie urządzenie rozwiązuje problem przypalania ryżu.

Podsumowanie

Garnek do gotowania ryżu to przydatne urządzenie szczególnie kiedy masz w swoim menu często potrawy z ryżem. Garnek ugotuje smaczny ryż w sposób energooszczędny nie tracąc przy tym minerałów i witamin.

Dane techniczne:

– moc: 450 W

– płyta grzewcza z sensorem

– pojemność: maks. 3 l

– wewnętrzna część pokryta powłoką nieprzywierającą

– napięcie: maks. 230 V

– lampka kontrolna

– akcesoria: łopatka do ryżu, pojemnik do odmierzania ilości ryżu

– wyjmowany koszyk pokryty powłoką nieprzywierającą

– wymiary: 25 cm x 27,2 cm x 24 cm

Dodaj komentarz

trzy + szesnaście =