Riffusion: model sztucznej inteligencji, generuje muzykę na podstawie tekstu

Riffusion: model sztucznej inteligencji, generuje muzykę na podstawie tekstu

Riffusion to aplikacja, która pozwala tworzyć unikalną muzykę poprzez wykorzystanie zaawansowanych algorytmów i mocy spektrogramów. Spektrogramy są wizualizacją dźwięku, pokazującą różne częstotliwości (wysokości) dźwięku w różnych momentach. Aplikacja wykorzystuje model Stable Diffusion v1.5 znany z generowania grafik na podstawie tekstu, który został dostrojony do spektrogramów, aby tworzyć muzykę na podstawie tekstu wejściowego. Dzięki temu aplikacja jest w stanie produkować szeroką gamę stylów muzycznych, od gładkich dźwięków saksofonu po energiczne piosenki rapowe.

Aplikacja została stworzona przy użyciu technologii takich jak Next.js, React, TypeScript, three.js, Tailwind i Vercel. Komunikuje się za pośrednictwem interfejsu API, aby uruchomić wywołania wnioskowania na serwerze GPU z wykorzystaniem NVIDIA A10G. Dzięki temu aplikacja jest w stanie szybko i dokładnie generować muzykę na podstawie tekstu wejściowego.

Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem, który chce urozmaicić swoje kompozycje, czy po prostu miłośnikiem muzyki, który chce wypróbować coś nowego, Riffusion ma coś dla każdego. Jeśli jesteś zainteresowany eksperymentowaniem z nowymi pomysłami muzycznymi lub szukasz sposobu na tworzenie unikalnych kompozycji, aplikacja ta może być idealnym narzędziem dla Ciebie. Możesz wypróbować aplikację na stronie https://www.riffusion.com/.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć pod adresem https://www.riffusion.com/about.

Dodaj komentarz

4 × 2 =