ROG Swift Pro PG248QP

ROG Swift Pro PG248QP – pierwszy gamingowy monitor 540 Hz

Asus ROG (Republic of Gamers) wypuścił dwa nowe monitory gamingowy, które ustanawiają nowe standardy w branży.

ROG Swift Pro PG248QP jest pierwszym na świecie monitorem do gier o częstotliwości odświeżania 540 Hz, dzięki nowej technologii E-TN (e-sports TN). Ta technologia oferuje o 60% krótszy czas reakcji niż standardowe panele TN, zapewniając ultraszybkie częstotliwości odświeżania. Ten nowy monitor od Asusa o przekątnej 24,1 cala (1920 x 1080) posiada również procesor G-SYNC z wbudowanym analizatorem NVIDIA Reflex, który śledzi opóźnienia systemu od końca do końca, aby zapewnić najlepsze doświadczenie w grach. Dodatkowo, wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS zapewnia dźwięk przestrzenny oraz ulepszenia odgłosów strzelaniny i kroków, co skutkuje prawie zerowym opóźnieniem dźwięku.

ROG Swift Pro ma również nowy design podstawy z wysuwanymi i blokowanymi pazurami, co sprawia, że jest on znacznie bardziej kompaktowy i zwalnia więcej miejsca na biurku dla graczy.

ROG Swift OLED PG27AQDM to pierwszy ROG 1440p OLED gamingowy monitor o superszybkiej częstotliwości odświeżania 240 Hz i czasie reakcji 0,03 ms. Posiada również antyrefleksyjną powłokę z mikroteksturą, która zmniejsza odblaski i zapewnia lepsze doświadczenia wizualne w każdych warunkach oświetleniowych oraz szczytową jasność 1000 nitów.

Konstrukcja termiczna systemu chłodzenia została znacznie ulepszona, aby pomóc zredukować wypalanie. Ma on niestandardowy radiator i nowy układ wewnętrzny w celu lepszego chłodzenia. Wewnętrzny przepływ powietrza został zoptymalizowany, a górne otwory wentylacyjne są większe, aby poprawić odprowadzanie ciepła. Ciepło jest bardziej równomiernie rozpraszane z tyłu monitora, a średnia temperatura jest o 5% niższa w porównaniu z innymi 27-calowymi monitorami OLED do gier. Inteligentna optymalizacja napięcia zapewnia spójną luminancję każdego piksela poprzez kontrolowanie przykładanego do niego napięcia.

Zarówno ROG Swift Pro, jak i ROG Swift OLED oferują szeroką gamę opcji łączności, w tym porty DisplayPort, HDMI i USB. ROG Swift Pro ma również wbudowany gniazdo słuchawkowe, a ROG Swift OLED posiada hub USB.

Dodaj komentarz

11 − 3 =