Zegar od Xiaomi z termometrem i czujnikiem Wilgotności – test

Zegar od Xiaomi z termometrem i czujnikiem Wilgotności – Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor Clock Pro

Do redakcji trafił Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor Clock Pro, czyli zegar z pomiarem wilgotności powietrza i termometrem, który współpracuje z aplikacją Xiaomi Home. Daje to sporo ciekawych możliwości, o których więcej przeczytacie w dalszej części artykułu. W zestawie z zegarkiem otrzymujemy również trzy drobne elementy, dzięki którym możemy zamocować go na różne sposoby. Magnes pozwala na zamontowanie zegarka na lodówce lub innej metalowej powierzchni, taśma samoprzylepna umożliwia przyklejenie go do dowolnej płaskiej powierzchni, a mała podpórka pozwala postawić go na stoliku nocnym lub innym meblu. Należy jednak pamiętać, że do działania zegarka konieczne jest zakupienie osobno baterii guzikowych CR2032, których nie otrzymamy w zestawie.

Zegarek otrzymujemy w pudełku w stylu opakowań dla większości produktów marki Xiaomi.

Zegar Xiaomi do monitorowania temperatury i wilgotności to nowoczesne i wygodne urządzenie, które sprawdzi się w różnych pomieszczeniach. Duży, czytelny wyświetlacz e-ink umożliwia łatwe odczytanie aktualnych wartości temperatury i wilgotności oraz pokazuje czas w formacie 12- i 24-godzinnym. Wbudowane termometr i higrometr z mikroukładem RTC oraz czujnikiem Swiss Sensirion zapewniają wysoką dokładność pomiarów, a emotikony na wyświetlaczu ułatwiają proste odczytanie czy warunki w pomieszczeniu są odpowiednie.

Zegar jest kompatybilny z aplikacją Xiaomi Home, dzięki której możemy konfigurować go i synchronizować z czasem. Aplikacja umożliwia także tworzenie Scen, dzięki którym możemy uruchamiać inne urządzenia marki Xiaomi, np. grzejniki, w zależności od temperatury czy wilgotności. Zegar jest bardzo kompaktowy i lekki, a elegancki design sprawia, że będzie pasował do każdego wnętrza. Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć kontrolę nad temperaturą i wilgotnością w swoim otoczeniu. Cena Xiaomi Monitor Clock Pro wynosi 120 zł.

Zegarek ma bardzo czytelny wyświetlacz do tego energooszczędny. Wg. producenta komplet baterii wystarczy na rok zasilania zegara.

Plusy:

– Elegancki design: Zegar ma elegancki wygląd i jest kompaktowy, co pozwala na umieszczenie go w każdym pomieszczeniu bez zajmowania zbyt dużo miejsca.

– Kilka opcji zamocowania zegarka

– Dokładne pomiary: – Precyzyjny pomiar dzięki mikroukładowi RTC oraz czujnikowi Swiss Sensirion

– Prosta obsługa: Zegar jest prosty w obsłudze i intuicyjny

– Dodatkowe funkcje: Po podłączeniu do aplikacji Xiaomi Mi Home użytkownik ma dostęp do dodatkowych funkcji i współpracy z innymi urządzeniami tej marki

Minusy:

– Brak w zestawie baterii: Zegar wymaga zasilania za pomocą dwóch baterii guzikowych CR2032, które należy dokupić.

– Synchronizacja czasu tylko za pomocą dedykowanej aplikacji Xiaomi Home. Bez podłączenia do niej zegarek nie ma możliwości ustawienia prawidłowego czasu.

– Zegarek wyświetla jedynie godzinę a nie pełną datę.

– Brak podświetlania tarczy zegara w nocy.

Podsumowując

Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor Clock Pro to dobry wybór dla osób, które chcą mieć kontrolę nad temperaturą i wilgotnością w swoim otoczeniu. Zegar jest prosty w obsłudze, elegancki i oferuje dodatkowe funkcje po podłączeniu do aplikacji Xiaomi Home. Mimo kilku małych minusów, takich jak brak w zestawie baterii czy konieczność korzystania z aplikacji do ustawienia czasu, jest to świetny produkt, który może przydać się w każdym domu. Dzięki dokładnym pomiarom temperatury i wilgotności można utrzymywać optymalne warunki w pomieszczeniach, co przyczyni się do poprawy komfortu i zdrowia całej rodziny.

2 komentarze do “Zegar od Xiaomi z termometrem i czujnikiem Wilgotności – test”

Dodaj komentarz

5 + siedemnaście =