OpenAI ogłosił wydanie API dla ChatGPT

OpenAI ogłosił wydanie API dla ChatGPT

OpenAI, firma zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, udostępniła swoje API dla ChatGPT – modelu językowego opartego na technologii GPT-3.5 /model Davinci/. ChatGPT jest w stanie prowadzić rozmowy z ludźmi na różne tematy, odpowiadając na pytania i generując ciekawe treści.

API ChatGPT jest płatne, ale znacznie tańsze niż API GPT-3.5. Koszt korzystania z API wynosi 0,002 $ za 1000 tokenów. Token to jednostka licząca słowa w zapytaniu i odpowiedzi. Na przykład, jeśli zadamy pytanie składające się z 25 słów, a otrzymamy odpowiedź z 50 słowami, to zapłacimy za 75 tokenów.

OpenAI twierdzi, że dzięki optymalizacji całego systemu udało się obniżyć koszt ChatGPT o 90% w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. Dzięki temu API jest bardziej dostępne i przystępne dla programistów i entuzjastów sztucznej inteligencji.

API otwiera nowe możliwości tworzenia potężnych i innowacyjnych aplikacji, które mogą wchodzić w interakcje z użytkownikami w naturalny i intuicyjny sposób. W przyszłości możemy spodziewać się wielu ciekawych chatbotów o różnorodnych zastosowaniach rozrywkowych i biznesowych.

Dodaj komentarz

szesnaście − 13 =