Advantech wprowadza MIC-733-AO  

Advantech wprowadza MIC-733-AO 

System obliczeniowy AI oparty o moduł NVIDIA® Jetson AGX Orin™ 

Advantech, wiodący dostawca rozwiązań AI dla przemysłu, zaprezentował MIC-733-AO, system obliczeniowy AI oparty na NVIDIA® Jetson AGX Orin™. Zaprojektowany z myślą o rosnącym trendzie w zakresie aplikacji Video + AI + 5G, MIC-733-AO charakteryzuje się doskonałą mocą obliczeniową, szeroką obsługą wejść wideo i komunikacją bezprzewodową. Dzięki możliwości zdalnego zarządzania, ten IPC jest najlepszym przemysłowym systemem obliczeniowym AI dla aplikacji AMR/AGV (systemów autonomicznych pojazdów kierowanych). Rozwiązanie stanowi odpowiedź na nadchodzące wyzwania inteligentnego rolnictwa i transportu. 

MIC-733-AO to kompaktowy, bezwentylatorowy komputer przemysłowy, pracujący w szerokim zakresie temperatur (-10 ~ 60°C;) i w trudnych warunkach atmosferycznych. Zapewnia on dużą liczbę gniazd, rozszerzeń i wiele I/O (wejść/wyjść, en. input/output) — w tym 4 x USB 3.2, 2 x Mini-PCIe i 2 x M.2. Ponadto, oferuje rozszerzenia iDoor i iModule oraz obsługę różnych urządzeń peryferyjnych. Dostępne jest również dostosowywanie modułów I/O za pośrednictwem interfejsów mini-PCIe i PCIe. Obejmuje to użycie lub modyfikację sterowników CANBus, konwerterów obrazu Cameralink (en. frame grabbers) lub modułów zasilających PoE do kamer IP. 

Zwiększona wydajność aplikacji AI  

System obliczeniowy Advantech MIC-733-AO wykorzystuje wydajny moduł (SOM) NVIDIA® Jetson AGX Orin™ zaprojektowany z myślą o energooszczędnych maszynach autonomicznych. Rozwiązania te usprawniają oprogramowanie NVIDIA® AI dzięki nawet 4-krotnie większej liczbie rdzeni CUDA. Jednocześnie, 8-krotnie zwiększają wydajność komputera w porównaniu do poprzedniej generacji modułów NVIDIA® Jetson AGX Xavier™. Co więcej, zestawy te obsługują wiele czujników i najnowsze szybkie interfejsy.  

Ułatwienia dla integracji kamer 

Technologia Video AI stała się kluczowa dla analityki urządzeń brzegowych, opartych na sztucznej inteligencji. Jednak obecnie dostępne urządzenia wideo wykorzystują odmienne formaty i w znacznym stopniu utrudniają integrację AI w systemach brzegowych. W celu integracji istniejącego sprzętu wideo z technologią AI, MIC-733-AO zapewnia obsługę wielu wejść wideo, w tym GMSL, USB i PoE. Po włożeniu karty GMSL do odpowiedniego slotu, MIC-733-AO może obsługiwać dwie kamery GMSL2. Platforma ta jest wyposażona w 4 x USB 3.2 Gen2 (10Gbit/s) do obsługi kamer USB o wysokiej transmisji danych. Dzięki możliwości rozbudowy i rozszerzeniu o komponent iModule, nowy wariant MIC może obsługiwać 8 x USB 3.2 Gen2, 4 x GbE PoE lub 8 kamer GMSL2. Aby ułatwić klientom integrację rozwiązań wideo AI w systemach brzegowych, MIC-733-AO dostarcza do 60 W mocy do kamer z 4 portów PoE (które można wykorzystać zamiast standardowych 4 portów LAN). Klienci mogą wybrać opcję 4 x 15W/port lub 2 x 30W/port. 

Łączność bezprzewodowa 5G, 4G oraz WiFi 

Z kolei, w coraz to powszechniejszych wdrożeniach na szeroką skalę, twórcy oprogramowania wymagają rozwiązań bezprzewodowych o większej elastyczności. Dlatego też, MIC-733-AO zachowuje rozszerzenie mini-PCIe, by obsługiwać moduły 4G/Wi-Fi do komunikacji bezprzewodowej. Ponadto, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na komunikację 5G, ten nowy komputer przemysłowy posiada interfejs M.2 3052 do wykorzystania z modułami 5G. 

Zdalne zarządzanie i wsparcie dla wdrożeń na dużą skalę 

Nadrzędnym zadaniem MIC-733-AO jest wsparcie developerów wysokowydajnych aplikacji AI działających na systemach brzegowych, dokonujących wdrożeń na dużą skalę i zapewniających bezpieczeństwo danych podczas ich implementacji. Advantech współpracuje z Allxon, oferując usługę zdalnego zarządzania 24/7 na platformie NVIDIA® Jetson edge AI. W efekcie umożliwia wielkoskalowe implementacje i zarządzanie urządzeniami poprzez usługę over-the-air (OTA) i out-of-band (OOB). MIC-733-AO jest certyfikowany z Azure IoT i wyposażony w Azure Edge Managed Program, Microsoft Defender for IoT, które zapewniają wykrywanie zagrożeń w jego systemie operacyjnym i aplikacjach. 

Podsumowując, MIC-733-AO z NVIDIA® Jetson AGX Orin™ zapewnia doskonałą moc obliczeniową, szeroką obsługę wejść wideo i komunikację bezprzewodową. W rezultacie jest platformą umożliwiającą obsługę wideo + AI + obliczeń 5G w systemach brzegowych. Więcej informacji na temat MIC-733-AO, można znaleźć na stronach internetowych Advantech. 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

2 × 2 =