Nowa generacja AI: Stable Diffusion XL

Nowa generacja AI: Stable Diffusion XL – 5 kluczowych innowacji w generowaniu obrazów

Stable AI, pionier w dziedzinie generowania obrazów przy pomocy AI, ogłosiło wydanie wersji beta swojego najnowszego modelu generatora obrazów AI, o nazwie Stable Diffusion XL (SDXL). Ten zaawansowany model wykorzystuje 2,3 miliarda parametrów, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu do 900 milionów parametrów użytych w wersji 2.1 Stable Diffusion.

Nowy model SDXL przynosi pięć kluczowych innowacji, które mają na celu znaczące poprawienie jakości generowanych obrazów. Są to:

Bardziej czytelny tekst na obrazach: Dzięki zaawansowanemu algorytmowi, tekst na generowanych obrazach jest teraz znacznie bardziej czytelny z czym w poprzednich wersjach był spory kłopot.

Ulepszona kompozycja obrazu i generowanie twarzy: SDXL cechuje się lepszym wykrywaniem kształtów, co przekłada się na lepszą kompozycję obrazów oraz bardziej realistyczne i szczegółowe twarze.

Poprawiony fotorealizm: Model SDXL pozwala na tworzenie obrazów o wyższym stopniu realizmu, co sprawia, że są trudniejsze do odróżnienia od prawdziwych fotografii.

Poprawiona estetyka wizualna: Dzięki ulepszonym algorytmom, SDXL potrafi generować obrazy o lepszej estetyce, co sprawia, że są bardziej atrakcyjne dla oka.

Krótsze monity dla stworzenia obrazów: SDXL pozwala na krótsze ale i skuteczne opisy obrazów.

Dodaj komentarz

osiemnaście − piętnaście =