LG Wprowadza Innowacyjnego Agenta AI dla Inteligentnych Domów

LG Wprowadza Innowacyjnego Agenta AI dla Inteligentnych Domów

LG Electronics (LG) zapowiada rewolucyjne podejście do zarządzania inteligentnym domem dzięki swojemu najnowszemu produktowi – agentowi AI. Przedstawiony na targach CES 2024, agent AI stanowi istotny element wizji firmy „Zero Labor Home„, mającej na celu znaczące ułatwienie codziennych obowiązków domowych.

Zaawansowana Technologia i Wszechstronność

Agent AI LG charakteryzuje się zaawansowanym designem z „dwoma nogami” na kołach, co umożliwia mu niezależną nawigację po domu. Dzięki zastosowaniu technologii multi-modal AI, łączącej rozpoznawanie głosu i obrazu z przetwarzaniem języka naturalnego, agent jest w stanie zrozumieć kontekst i intencje oraz aktywnie komunikować się z użytkownikami. Urządzenie może werbalnie wchodzić w interakcje z ludźmi i wyrażać emocje poprzez gesty i ruchy, możliwe dzięki przegubom nóg robota​​​​.

Łączność i Kontrola Smart Home

Funkcjonując jako mobilne centrum sterowania inteligentnym domem, agent AI łączy się i kontroluje urządzenia smart home oraz IoT w gospodarstwie domowym. Wykorzystuje platformę Qualcomm Robotics RB5 firmy Qualcomm Technologies, która zapewnia zaawansowane funkcje AI, takie jak rozpoznawanie twarzy i użytkownika. Dodatkowo, dzięki wbudowanym kamerom, głośnikom i różnorodnym czujnikom, agent zbiera dane o środowisku w czasie rzeczywistym, w tym temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w pomieszczeniach. AI analizuje te dane, ciągle się ucząc i łącząc je z zewnętrznymi informacjami​​.

Bezpieczeństwo, Komfort i Energia

Agent AI od LG oferuje wyjątkową wszechstronność i skalowalność. Może autonomicznie patrolować dom, gdy nikogo nie ma, przemieszczać się z pokoju do pokoju, wysyłając powiadomienia na smartfon użytkownika, jeśli znajdzie otwarte okno czy zapalone światła. Ponadto, może pomóc oszczędzać energię, łącząc się z inteligentnym gniazdkiem i wyłączając nieużywane urządzenia w całym domu. Po powrocie użytkownika do domu, agent wita go u drzwi, rozpoznaje jego emocje analizując głos i mimikę twarzy, a następnie dobiera muzykę lub inne treści zgodnie z jego nastrojem​​.

Podsumowanie i Wizja LG

Wprowadzenie agenta AI do inteligentnego domu to krok LG ku wyzwoleniu użytkowników od obciążenia pracami domowymi. Firma dąży do ugruntowania swojej pozycji jako dominującego gracza na rynku inteligentnych domów. „Nasz przełomowy agent AI do inteligentnego domu łączy zaawansowaną autonomię i technologie AI z zaawansowanymi możliwościami komunikacji i usługami, aby uwolnić klientów od prac domowych,” powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company​​.

Wizyta na CES 2024 w dniach 9-12 stycznia pozwoli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami smart life firmy LG, w tym z agentem AI do inteligentnego domu.

Dodaj komentarz

pięć × jeden =