MSI Wprowadza Nową Płytę Główną z Standardem ATX12VO

MSI, znany producent sprzętu komputerowego, planuje rozszerzenie swojej oferty płyt głównych o nowy standard zasilania – ATX12VO. Ta nowoczesna technologia rezygnuje z tradycyjnych domen zasilania 5V i 3.3V, opierając się wyłącznie na 12V. Celem jest uproszczenie konstrukcji zasilaczy (PSU) oraz okablowania w komputerach stacjonarnych.

ATX12VO to standard, który dopiero zdobywa popularność. Choć na razie nie zyskał dużego uznania w kanale DIY, producenci OEM i integratorzy systemów zaczynają dostrzegać korzyści, zwłaszcza w kontekście oszczędności kosztów. MSI, celując w tę grupę klientów, wprowadza na rynek płyty główne z serii PRO, przeznaczone dla OEM i małych integratorów systemów. W ofercie firmy dla gniazda LGA1700 znajduje się już model PRO H610M 12VO, a teraz MSI prezentuje swoją pierwszą płytę główną ATX12VO dla gniazda AMD Socket AM5 – PRO B650M 12VO/WiFi.

Wiemy, że będzie to płyta Micro-ATX (240 mm x 240 mm). Wyposażona zostanie w gniazdo AM5, dwa sloty pamięci DDR5 DIMM, slot PCI-Express 4.0 x16, kilka gniazd M.2 NVMe Gen 4 oraz podstawowe opcje łączności, w tym Wi-Fi na pokładzie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dotychczasowych płyt głównych ATX12VO, na pokładzie znajduje się VRM, który przetwarza 12V na niższe napięcia, potrzebne między innymi dla dysków SATA.

MSI Wprowadza Nową Płytę Główną z Standardem ATX12VO

MSI ujawniło również, że pracuje nad serią zasilaczy ATX12VO pod własną marką, umożliwiając klientom detalicznym i OEM/SI zakup płyty głównej w zestawie z zasilaczem od jednego dostawcy. O tych PSU na razie wiadomo niewiele więcej.

Płyta główna wspiera procesory Intel® Core™ 14. generacji, 13. generacji oraz 12. generacji, Intel® Pentium® Gold i procesory Celeron® dla gniazda LGA 1700. Obsługuje pamięć DDR5 do 4800 MHz (MAX), oferuje Core Boost dla lepszego wsparcia większej liczby rdzeni i wyższej wydajności, a także Memory Boost dla optymalnej stabilności i kompatybilności. Doświadczenie użytkownika jest ulepszane dzięki PCIe 4.0, a także wsparciu dla Intel ATX12VO. Płyta jest również gotowa na ES 8.0/CEC, co świadczy o jej energooszczędności i zgodności ze standardami efektywności energetycznej. Audio Boost zapewnia wysokiej jakości dźwięk, a Steel Armor chroni karty graficzne przed wyginaniem i EMI, zapewniając lepszą wydajność, stabilność i trwałość.

Nowa propozycja MSI stanowi interesującą opcję dla tych, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań w obszarze komputerów stacjonarnych, oferując innowacje zarówno w zakresie efektywności energetycznej, jak i wydajności komponentów.

 

SpecyfikacjaOpis
Format płytyMicro-ATX (240 mm x 240 mm)
Gniazdo procesoraAMD Socket AM5
Obsługiwane procesoryIntel Core (14, 13, 12 generacji), Pentium Gold, Celeron (LGA 1700)
Sloty pamięci2 x DDR5 DIMM
Maksymalna prędkość pamięciDo 4800 MHz (MAX)
Sloty rozszerzeń1 x PCI-Express 4.0 x16
Sloty M.2Kilka slotów M.2 NVMe Gen 4
ŁącznośćWi-Fi na pokładzie
Standard zasilaniaATX12VO
Dodatkowe cechyCore Boost, Memory Boost, Lightning Fast Experience (PCIe 4.0),

ES 8.0/CEC Ready, Audio Boost, Steel Armor

Zgodność z zasilaczamiSeria zasilaczy ATX12VO MSI (w planach)

Dodaj komentarz

osiem − cztery =