Samsung Odsłania Monitory Odyssey

Innowacje w Świecie Gamingu: Samsung Odsłania Monitory Odyssey OLED

Samsung ogłosił dzisiaj premierę nowych monitorów gamingowych Odyssey OLED, które zadebiutują na CES 2024 w Las Vegas. Wśród nich są modele Odyssey OLED G9, G8 oraz G6, oferujące znakomitą jakość obrazu i szybkie czasy reakcji, niezbędne dla graczy.

Odyssey OLED G9 to zakrzywiony monitor o przekątnej 49 cali, rozdzielczości DQHD (5,120×1,440) i proporcjach obrazu 32:9. Z kolei Odyssey OLED G8, to pierwszy płaski monitor OLED Samsunga o przekątnej 32 cale i rozdzielczości 4K UHD (3,840×2,160). Oba monitory charakteryzują się odświeżaniem 240 Hz i czasem reakcji 0,03 ms. Model Odyssey OLED G6 to monitor 27-calowy QHD (2,560×1,440), który wspiera proporcje 16:9, odświeżanie 360 Hz i czas reakcji 0,03 ms.

David Phelps, szef działu wyświetlaczy w Samsung Electronics America, podkreślił, że te monitory dostarczają jakości obrazu, która przenosi graczy w sam środek akcji, oraz szybkich czasów odświeżania i reakcji, zapewniających przewagę konkurencyjną. Monitory wyposażono również w technologię OLED Glare-Free, redukującą odblaski.

Samsung Odsłania Monitory Odyssey

Wszystkie trzy modele posiadają technologię OLED Glare-Free, minimalizującą odblaski światła i umożliwiającą komfortową grę w różnych warunkach oświetleniowych. Dzięki VESA DisplayHDR True Black 400, monitory oferują niesamowite detale i żywe kolory, niezależnie od granej gry. Obsługują też AMD FreeSync Premium Pro dla płynnej gry w HDR.

Monitory mają bogate opcje podłączeń, w tym dwa porty HDMI 2.1, hub USB i wejście DisplayPort 1.4. Posiadają też regulowaną wysokość i są kompatybilne z mocowaniem VESA. Niektóre modele oferują dodatkowo możliwość obracania i pochylenia ekranu.

Odyssey OLED G9 i G8 wprowadzają funkcję Multi Control, ułatwiającą podłączanie urządzeń Samsunga i przenoszenie między nimi obrazów czy tekstów. Dodatkowo, te modele zawierają wbudowany hub Samsung SmartThings, umożliwiający kontrolę nad urządzeniami IoT.

Oba monitory, G9 i G8, są również centrami rozrywki z dostępem do platformy Samsung Smart TV i Samsung Gaming Hub, oferując dostęp do streamingu i gier w chmurze.

Nowe modele OLED G8 i G6 wyróżniają się płaskim designem i proporcjami 16:9. Wprowadzają też nową technologię Core Lighting+, emitującą światło otoczenia z tyłu monitora, co w połączeniu z cienką ramką tworzy unikatowy efekt.

Samsung, prezentując te modele, umacnia swoją pozycję na rynku monitorów gamingowych, kontynuując innowacje linii Odyssey i rozwijając serię Odyssey Neo, która ostatnio wprowadziła pierwszy na świecie monitor gamingowy Dual UHD, 57-calowy Odyssey Neo G9.

Dodaj komentarz

5 × 1 =