Godox KNOWLED MG2400Bi

Godox KNOWLED MG2400Bi: Nowa Era w Technologii Oświetlenia Filmowego

Rynek oświetlenia filmowego przechodzi właśnie kolejną rewolucję, a na jej czele stoi najnowszy produkt firmy Godox, lampa LED KNOWLED MG2400Bi. Oficjalny dystrybutor w Polsce, firma Next77, właśnie ogłosiła premierę tej innowacyjnej lampy, która obiecuje zmienić sposób, w jaki profesjonaliści podchodzą do oświetlenia na planach filmowych.

Moc i Wersatylność na Nieosiągalnym Dotąd Poziomie

Lampa MG2400Bi, ustanawiając nowy standard w branży, oferuje maksymalną moc 2600 W we wszystkich zakresach temperatur barwowych (2800-6500 K). To olbrzymi krok naprzód, pozwalający na uzyskanie wysokiej jasności bez kompromisów dotyczących jakości światła. Godox wykorzystuje technologię COB, zapewniając jednostce nie tylko potężną moc, ale również umożliwiając utrzymanie tej mocy niezależnie od wybranej temperatury barwowej. Taka wydajność sprawia, że MG2400Bi jest odpowiednikiem tradycyjnych lamp PAR 4K i Fresnel 6K.

Niezawodność i Precyzja Kontroli

Jednym z kluczowych aspektów tej lampy jest jej możliwość precyzyjnej regulacji jasności od 0 do 100%, co pozwala na dokładne dopasowanie oświetlenia do potrzeb sceny. Użytkownicy mogą wybierać spośród czterech krzywych regulacji mocy (liniowa, S, wykładnicza, logarytmiczna), co dodatkowo zwiększa elastyczność w pracy. Dodatkowo, z uwzględnieniem CRI/TLCI ≥96/≥96, MG2400Bi gwarantuje kinową jakość kolorów i brak efektu migotania, co jest kluczowe przy nagraniach w slow-motion.

Innowacyjny Ekosystem Akcesoriów

Godox wprowadza również innowacyjny system mocowania G-Mount, który zapewnia bezpieczeństwo i wygodę pracy z różnorodnymi akcesoriami. Od wysokotemperaturowych softboksów do soczewek Fresnela i nakładek projekcyjnych, system G-Mount gwarantuje kompatybilność z szeroką gamą modyfikatorów, które współpracują zarówno z modelem MG1200Bi, jak i z przyszłymi lampami wyposażonymi w to mocowanie.

Godox KNOWLED MG2400Bi: Nowa Era w Technologii Oświetlenia Filmowego

Wielowymiarowa Kontrola i Łatwość Użycia

MG2400Bi oferuje różnorodne opcje sterowania, od DMX 512 i Ethernetu po aplikację Bluetooth i sterowanie na kontrolerze, dostosowując się do potrzeb każdego planu filmowego. Warto też wspomnieć o wodoodporności IP54 lampy i kontrolera, co umożliwia pracę w różnych warunkach atmosferycznych.

Cena i Dostępność

Produkt jest już dostępny w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Godox za 34 995 zł. Szczegółowe informacje na temat daty wysyłki pierwszych egzemplarzy będą dostępne wkrótce.

Godox KNOWLED MG2400Bi: Nowa Era w Technologii Oświetlenia Filmowego

Dodaj komentarz

pięć × 5 =